Ženská rozkoš patrí medzi najstaršie nevyriešené záhady ľudskej existencie. Neustále sa pracuje na rôznych výskumoch, štúdiách, vedú sa mnohé diskusie, ktoré by poodhalili tajomstvá ukryté za týmto dokonalým vyvrcholením pohlavného styku. Niekedy sa však objavia aj tvrdenia, ktoré nie sú celkom na mieste a dochádza tak k mylným predstavám neoprávnene sa šíriacimi spoločnosťou. 

So zvyšujúcim vekom sa znižuje šanca dosiahnuť plnohodnotný orgazmus

Mýtus! Až 70 % žien vo veku okolo 50 rokov dosahuje normálny orgazmus. Dokonca dámy, ktoré majú dlhodobý vzťah a stabilného partnera, sú uspokojené niekoľkonásobne lepšie ako mladšie ženy.

Ak má žena problém s orgazmom, chyba je u partnera

Nie je to pravda. Dôležitú úlohu zohráva aj žena, jej skúsenosti, zábrany, možno i chuť experimentovať, no predovšetkým musí spolupracovať a byť v harmónii so svojím partnerom.

Surprised couple front of laptop

Prečítajte si tiež:
16 mýtov o pohlavnom styku, ktorým ľudia ešte stále veria!

Viacnásobný orgazmus nie je možný

Hlúposť! Viac ako 50 % žien sa počas pohlavného styku pokúša o viac orgazmov aj napriek tomu, že ich intenzita sa môže znižovať. Dokonca, ak sú milenci dokonale zohratí, dokážu dosiahnuť aj spoločné vyvrcholenie.

Woman's orgasm.

Výdrž partnera podporuje väčšiu rozkoš

Je to pravda, aj keď to neznamená, že sex musí trvať niekoľko hodín a dáma vo vašej posteli bude mať pocit, že sa to nikdy neskončí. V prvom rade sa musí žena cítiť v pohode po psychickej i fyzickej stránke a ten zvyšok príde následne sám.

S kondómom je to náročnejšie

Aj toto je predsudok, ktorý sa mylne šíri medzi ľuďmi. I keď prezervatív odďaľuje vyvrcholenie, neznamená to, že žena môže rovno na orgazmus zabudnúť. Práve naopak. Tým, že muž zvyšuje svoj výkon, podnecuje partnerku k intenzívnejším pocitom, ktoré nakoniec vedú až k vytúženému spoločnému cieľu.

Nedosiahnutie orgazmu neznamená neuspokojenie

Nezmysel! Pohlavný styk nie je súťaž, kde orgazmus hrá hlavnú úlohu. Niekedy sa to jednoducho nepodarí a netreba z toho robiť tragédiu. Dôležité je, aby dvojica mala zo spoločne strávených chvíľ príjemné pocity, ktoré utužia ešte viac vzťah a na vyvrcholení popracujú pri ďalšej možnej príležitosti.

Zdroj: gqitalia.it | Foto: dailydot.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lussy
Večný introvert s tak trochu komplikovanou povahou so zábleskami suchého humoru a nepochopeného vtipu. Ale inak som v pohode, v dave (ne)prehliadnuteľná, často zamyslená, s občasným úsmevom a niekedy aj optimisticky naladená :D