Od pondelkového rána vraj závisí, akým smerom sa bude uberať celý týždeň. Akou nohou ste vykročili dnes ráno z postele vy? Ak sa budete riadiť nasledujúcimi šiestimi bodmi, máte zaručené, že neobľúbený pondelok vám ubehne ako voda.

1. Nalaďte sa na pondelkové ráno už v nedeľu večer

Pondelkové predpoludnie má tendenciu byť najhektickejším obdobím z celého týždňa. Väčšinu času sa snažíte zistiť, kde ste v piatok skončili, alebo odpovedať na všetky emaily nahromadené v inboxe. Neexistuje však žiadne pravidlo, ktoré by hovorilo, že tieto záležitosti je potrebné odložiť si až na ráno po víkende. Venujte každú nedeľu večer jednu až dve hodiny príprave cieľov na nadchádzajúci týždeň. Namiesto prepínania medzi televíznymi stanicami si uľahčíte nepopulárne ráno a získate aj náskok pred kolegovcami.

2. Vstávajte skoro

V nedeľu zaľahnite do postele čo najskôr. Kvalitný spánok vám dodá energiu, ktorú budete na pondelok zaručene potrebovať. Zobudiť sa v úvode týždňa a ešte k tomu nevyspatý? To zaručene zažiť nechcete! Ideálne by bolo, keby ste si pred hektickým ránom o pol hodinku privstali. Bohužiaľ, mu neuniknete, ale môžete ho zvládnuť „ľavou-zadnou“.

3. Doprajte si rozcvičku

Nehovoríme o hodinovom behu okolo sídliskovej bytovky. Na začiatok sa stačí dobre ponaťahovať, pokiaľ vám zovrie voda na kávu. Čím viac aktivity si ale (nielen) v pondelok ráno doprajete, tým lepšie. Zaručene sa prebudíte a nakopnete celý kardiovaskulárny systém.

4. Plánujte

Veľmi vám pomôže, ak si v pondelok ráno naplánujete, čo chcete počas dňa stihnúť. Môžu to byť aj väčšie ciele, týkajúce sa celého týždňa. Myšlienky si zapisujte alebo si jednoducho stiahnite múdru aplikáciu, vďaka ktorej si ich nahodíte rovno do mobilu. Toto všetko dokážete stihnúť dokonca aj v autobuse počas cesty do práce.

5. Najdôležitejšie úlohy urobte ako prvé

…aj keby mali byť tými najmenej príjemnými. Štúdie dokázali, že ľudia sú najproduktívnejší hlavne ráno. Nevyhovárajte sa, že je pondelok a vy nemáte náladu. Čím skôr sa nepríjemných povinností zbavíte, tým príjemnejším bude zbytok nenávideného dňa. Ďalším plusom je, že aj keby ste sa dostali do problémov alebo niečo pokazili, stále máte množstvo času na nápravu… lebo je len pondelok!

6. Skontrolujte si kalendár

Skontrolujte si všetky termíny už v pondelok ráno. Vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam. Váš kalendár sa s veľkou pravdepodobnosťou bude počas týždňa meniť, ale viete, ako sa hovorí, že „šťastie praje pripraveným“. Čím aktívnejšie sa do začiatku týždňa zapojíte, tým rýchlejšie vám pondelok ubehne.

Zdroj: askmen.com | Foto: giphy, pixabay