Odhaliť úchyla, ktorý si ukája svoje zvrhlé chúťky na deťoch, je v dnešnej internetovej dobe viac ako náročné. Muži zákona preto hľadajú čoraz premakanejšie metódy na dolapenie pedofilov. Je až neuveriteľné, že aj v tomto boji dokáže pomôcť najlepší priateľ človeka – pes.

Šerifovia v americkom štáte Utah zapojili do odhaľovania tohto druhu trestnej činnosti špeciálne vycvičeného 16-mesačného labradora s príznačným menom URL. Má dokonca aj kódové označenie – K9. Asi vám napadne, ako môže pes identifikovať pedofila. Pokiaľ by mal deviant špecifický pach, ktorý ho odlišuje od zvyšku populácie, mal by to štvornohý policajt jednoduchšie. Bohužiaľ, takto to nefunguje.

LabradorURL má na starosti elektronickú detekciu, čo znamená, že pomocou pachovej stopy chemických zložiek používaných v elektronike dokáže nájsť napríklad USB, SIM a SD karty, notebooky, tablety či pevné disky.

Okrem tohto labradora je v Spojených štátoch amerických takto vycvičených len ďalších deväť psov. Jeden z nich, volá sa Bear, pomohol policajtom odhaliť pedofila Jareda Fogla, ktorý prechovával USB flash disk s detskou po*nografiou. V súčasnosti je za mrežami a odpykáva si 15-ročný trest.

Sledujte, ako úžasný labrador URL pracuje

Zdroj: YouTube.com