Bezpečnosť nadovšetko! Aj tak by sa dala nazvať nová iniciatíva zo strany Nemcov, ktorá by mala zvýšiť bezpečnosť chodcov na prechodoch cez električkové trate. Prvé semafory zabudované do terénu električkového priecestia už pomáhajú chodcom.K tomuto kroku sa v Nemecku odhodlali po nešťastí na električkovom priecestí, pri ktorom zahynula mladá dievčina. Dôvod? Nepozornosť! Je štatisticky dokázané, že chodci sú málo obozretní a ľahostajní k nebezpečenstvu, ktoré na nich ako účastníkov cestnej premávky číha.

V dnešnej dobe najmä mladí ľudia neodtrhnú zrak od obrazoviek smartfónov či iPhonov, čo je v súčasnej zhustenej premávke veľmi nebezpečné. V podstate ani nejde o semafory, ale o výstražné svetielka nainštalované na okrajoch prechodu, ktoré sa aktivujú, keď na semafore naskočí červená. Záblesk svetiel by mali chodci spozorovať, aj keď majú hlavy sklonené k zemi a sú plne zamestnaní sledovaním obsahu v telefóne.

Či sa toto riešenie osvedčí, ukáže až čas. Zatiaľ sú reakcie ľudí veľmi zmiešané a mnohí ho považujú len za mrhanie peniazmi.

Zdroj: Youtube | Foto: Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.