Prečo musel byť Peter Sagan vylúčený z Tour de France. Otázka, nad ktorou si od minulého týždňa lámu hlavu nielen Slováci, ale celý svet. Konečne prehovoril ten najkompetentnejší, jeho slová sa vám však páčiť nebudú.

Po dlhých diskusiách a konšpiráciách, prečo náš najlepší cyklista musel opustiť súťaž Tour de France, sa chytil slova Philippe Marlen, prezident rozhodcov jury na Tour de France. Tvrdí, že pred začiatkom Tour de France boli všetci cyklisti upozornení na to, že každý ich šprint bude pozorne sledovaný a urobili to tak aj v prípade Petra Sagana. Po dlhej diskusii vraj museli prijať takéto rozhodnutie, ktoré nebolo o Saganovi, ale o skutku, ktorý urobil.

Marlen ďalej uviedol, že sa ho jura rozhodla diskvalifikovať kvôli mimoriadne závažnému manévru v záverečnom špurte. „Komisia môže poslať domov každého cyklistu, ktorý vážne porušil pravidlá. Nezáleží nám na mene Sagan, táto diskvalifikácia je jednoducho kvalifikovaná a oprávnená.“ Prezident dokonca tvrdí, že sa im zdalo, že najlepší slovenský cyklista zhodil Cavendisha naschvál. „Zdalo sa nám, že to Sagan spravil naschvál! V niektorých momentoch to dokonca vyzeralo, ako keby si chcel iba do niekoho udrieť. Museli sme konať!“

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: cyclingweekly.com | Foto: Twitter