Sedím si tak v práci, rozmýšľam, koľko veľa ma toho čaká, keď mi zrazu na pracovnej sieti Facebook vyskočí link s piesňou “Sme prepatí”. No nedbám, aj tak som plánoval zjesť svoj ovocný tvaroh s príchuťou borúvka, tak čas využijem užitočne a vypočujem si nový počin neznámej skupiny. Čože? Oni sa volajú Sedembolestný panic Mário? Začína to zle…A tak som vytiahol slúchadlá, nech neotravujem kolegov, predsa, rušiť Slovenský rozhlas nie je kolegiálne. Po zhruba polminutke som prvé sústa chutného tvarohu takmer vyvrátil. To čo je, do riti??!! Video sa nedalo počúvať ani pozerať. Pokusy o spevoškrekot v podaní mutujúcich pubertiakov, hudobný podklad prevzatý zrejme od zaniknutej kapely Epileptický záchvat, video tak priehľadne inšpirované úspešnými interpretmi, že aj chlapec z Blbý a blbší, ktorý si kúpil mŕtveho vtáka, by zbadal, že ide o úplnú katastrofu.

Čo chlapci doje**li po vizuálnej stránke:

  • Ak chcete video začínajúce v supermarkete dva roky po tom, ako s takým videom prišiel Kontrafakt, vedzte, že budete za chudákov, lebo to skrátka nedáte tak, ako to dali oni.
  • Kúpiť si víno za 1 euro a tváriť sa, že to je akože strašne stokárske a drsné? Sa zobuďte!
  • Ak si už kúpite to hlúpe víno za 1 euro, aspoň ho ku*va pite, neopierajte si fľašu o hubu, určite si ešte pamätáte, ako sa to robí s materským mliekom.
  • Starý červený Mercedes? A čo ste vy Gypsy Čave? Navyše, chľastáte čučo a potom to na pánkov dávate odpichom na Mercedese? Idete príkladom mládeži, vy… panici!
  • Zladiť si červenú mikinu s červeným autom, aj Tom Ford sa pred vami skláňa. To je ten dizajnér, o ktorom ste nikdy nepočuli, lebo nemáte vkus.

Čo chlapci doje**li po hudobnej stránke:

  • Iba jednu vec: VŠETKO

Čo by asi mohol znamenať ich názov? Sedembolestný panic Mário. Ak by Sedembolestná Panna Mária nebola dáma, prišla by na Zem a otrieskala vám gitary o hlavy. Ak chcete poetický názov premenovaním niekoho / niečoho veľkého, ako to urobil Mladý Hejter, skúste ešte pouvažovať. Znevažovaním niekoho, kto má svoj sviatok dokážete akurát tak to, že národu spôsobíte viac bolestí, ako spomínaných sedem.

Dajte si pozor, aby vám názov neprischol navždy a nie len metaforicky. S vašou kreativitou a vystupovaním by ste mohli ľahko ostať panicmi navždy a tých sedem bolestí… domyslite si, nechuťáci.

Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Móric
Možno potomok dobrodruha a spisovateľa. A možno nie. Meno suchára, no nemá to rád suché. Neprofesionálne platonicky zamilovaný do kolegyne Loly. Ibaže Lolou sa môže ľahko stať každá okoloidúca s úsmevom a dlhými vlasmi.