Podľa nového úniku informácií bude spoločnosť Samsung ponúkať nástupcu svojej vlajkovej lode rovno v dvoch veľkostiach. O samotnej pravde tohto úniku môžeme polemizovať, no zdroj tvrdí, že Samsung Galaxy S7 má prísť s 5,2-palcovým displejom a jeho väčším bratom s 5,8-palcovým displejom.Vzhľadom k tomu, že dnešná generácia smartphonu Galaxy S6 ponúka veľkosťou dve varianty Galaxy S6 a Galaxy S6 edge+ tak by to pre nadchádzajúcu generáciu nebolo žiadne prekvapenie. Dnešné varianty sú z hľadiska dizajnu a parametrov takmer identické, líšiacim sa faktorom je len veľkosť displeja.

galaxy s6

V správe sa tiež uvádza, že Galaxy S7 príde s 4K displejom, no zdroj nezmieňuje či bude toto rozlíšenie pre obe verzie rovnaké. Galaxy S6 ponúka už teraz pri displeji o veľkosti 5,1 palca neuveriteľne ostrý displej s QHD rozlíšením 1440 x 2560 pixelov (577 PPI) a bolo by zbytočné, keby Samsung pri Galaxy S7 s 5,2 palcovým displejom siahne po väčšom rozlíšení (4K). Všimnite si, že Sony Xperia Z5 Premium je prvý smartphone, ktorý ponúka 4K rozlíšenie a pri svojom 5,5- palcovom displeji dosahuje hustotu displeja 808 PPI.

Údajne príde Galaxy S7 s 4GB RAM, čo by znamenalo, že Samsung nepoužije svoj nový modul poskytujúci 6GB RAM.

V správe sa zdroj zmieňuje, že obe verzie Galaxy S7 budú vydané do konca roka 2015. To sa samozrejme zdá byť veľmi nepravdepodobné, aj keď treba poznamenať, že v predchádzajúcich informáciach bolo ohlásené, že výrobca má za cieľ vydať smartphone do konca roka.