Nová generácia modelu Galaxy S bola predstavená v Barcelone na veľkolepej konferencii. Samsung ako prvý priniesol konferenciu s VR okuliarmi. Tisícky fanúšikov, medzi nimi aj Mark Zuckerberg.  

Dizajn

Po vzhľadovej stránke sa toho veľa nezmenilo. Oba modely sú takmer totožné s predchodcami, sú však mierne zaoblenejšie, najmä S7 edge už nemá také ostré hrany ako S6.

Novinkou je odolnosť voči vode. Možnosť umyť dochytaný telefón je príjemná, s novými S-kami sa môžete pol hodinku aj potápať, maximálne však do hĺbky 1,5 metra. Na efektné fotografie a videá to stačí. Zadky v bikinách pod hladinou mora nafotíte bez problémov.

Rozmery smartfónov sú 142,4 x 69,6 x 7,9 mm pre Galaxy S7, Galaxy S7 edge je o chlp väčšie, 150,9 x 72,6 x 7,7 mm. Ľahšia S7 váži 152 gramov, “edž” je ťažší o 5 gramov.

Samsung S7 01

Funkčnosť

Rozlíšenie displeja je indentické 1 440 x 2 560 px, jeho veľkosť je však odlišná. S7 pracuje s uhlopriečkou 5,1″, S7 edge má displej vďaka zahnutiu väčší s uhlopriečkou 5,5″. Displeje sú schopné pracovať v prevádzke Always On, znamená to, že dôležité informácie zobrazujú nonstop.

Pod kapotou, vlastne krytmi, bude pracovať 8-jadrový 64 bit procesor podporený 4 GB ram a dvoma možnosťami grafiky, Adreno 530, prípadne Mali-T880 MP12. Pamäť zariadenia bude 32 alebo 64 GB, vracia sa aj možnosť použitia Micro SD kariet, maximálne do 200 GB.

Batéria je tiež odlišná. V modeli S7 3000 mAh, S7 edge vyfasovalo silnejšiu, 3600 mAh. Nabíjanie bude možné pomocou klasického Micro USB portu, prípadne bezdrôtovo. Malo by byť rýchlejšie ako v predchádzajúcich modeloch. Chronických vybíjačov batérie poteší Quick Charge 3.0, ktoré nabije batériu na 80 % do 30 minút. Sú chvíle, keď na svoj iPhone naozaj pozriem smutne.

BriteCell s Dual Pixel snímačom je komplikovaný názov fotoaparátu. Rozlíšenie sa zmenilo z pôvodných 16 Mpx na 12 Mpx, paradoxne je to posun vpred. Pri zachovaní veľkosti šošovky sa zväčšili jednotlivé pixely, sú schopné lepšie zachytiť dopadajúce svetlo, čo zvyšuje kvalitu fotografii, najmä pri horších svetelných podmienkach. Motion Panorama, Full HD, Ultra HD, áno, kamera má všetky funkcie, ktoré potrebujete. Predná disponuje rozlíšením 5 Mpx.

Dostupnosť

Modely S7 a S7 edge prídu na trh v štyroch farebných verziách, čierna, strieborná, biela a zlatá. Galaxy S7 bude stáť 699 eur s 32 GB pamäte, za zahnutý displej S7 edge si priplatíte stovku navyše. K predobjednávkam Samsung pridá VR okuliare úplne zadarmo.

Zdroj: techbox.dennikn.sk | Foto: cnet.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.