Enzýmy urýchľujú hojenie po operáciáchRýchlosť hojenia do značnej miery závisí na rozsahu pooperačnej rany – dlhšie bude trvať zahojenie výmeny bedrového kĺbu ako napr. ranky po vytrhnutí zubu u zubára. Navyše sa každý z nás hojí inak. K poruchám hojenia prispievajú cievne choroby (ateroskleróza, chronická žilová nedostatočnosť), ale tiež nedostatočná funkcia lymfatického systému. Rany sa všeobecne horšie hoja s pribúdajúcim vekom. Zvlášť intenzívne trápi tento problém chorých na cukrovku, nevyhýba sa ale ani mladším ľuďom v produktívnom veku.

  Young Nurse Tending to Young Woman with Neck Brace and Arm Cast

Pozor na možné komplikácie!

Pooperačné rany obvykle sprevádzajú opuchy, krvné výrony a podliatiny, ktoré môžu spomaľovať hojenie a sú tiež jednou z príčin bolesti. Závažnou komplikáciou rany bývajú rôzne infekcie, ktoré sa do nej môžu dostať – potom je spravidla nevyhnutné nasadiť antibiotiká. Každá rana sa hojí jazvou. Pre výsledný kozmetický efekt operácie by mala byť pooperačná jazva čo možno najmenšia. To je veľmi dôležité predovšetkým pri plastických operáciách.

Enzýmy pomáhajú pri hojení rán

Nezastupiteľné miesto v procese hojenia rán patrí proteolytickým enzýmom (enzýmom štiepiacim bielkoviny), ktoré má každý z nás vo svojom tele. Usmerňujú priebeh zápalu tak, aby prebehol čo najúčelnejšie a najrýchlejšie. V niektorých situáciách, ku ktorým patria aj operačné zákroky, tieto telu vlastné enzýmy už k rýchlemu zahojeniu rany nestačia. Je preto vhodné ich podporiť dodaním obdobných enzýmov zvonku prostredníctvom liekov systémovej enzýmoterapie. Najznámejším z nich je Wobenzym, ktorý si ľudia vo svete kupujú už vyše štyridsať rokov.

web-1

Wobenzym – účinná pomoc po operáciách

Podporná liečba Wobenzymom urýchľuje vstrebávanie opuchov, krvných výronov a podliatin a zmierňuje bolesť. Skracuje dobu hojenia, posilňuje oslabenú imunitu a obmedzuje výskyt pooperačných komplikácií, ako je hnisanie rany a pod. Vďaka pôsobeniu Wobenzymu dochádza k tvorbe len malej jazvy. Ak sa pri liečení pooperačnej rany podávajú antibiotiká, enzýmy vo Wobenzymu podporujú prienik antibiotík do tkanív a tým zvyšujú účinok liečby. Najlepší účinok dosiahneme, ak začneme užívať Wobenzym čo najskôr po operácii, samozrejme po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

wobenzym

 Aké balenie kúpiť?

K zahojeniu rany po ľahších a stredne ťažkých operáciách za pomoci Wobenzymu spravidla stačí zakúpiť stredne veľké balenie po 200 dražé. Po závažnejších zákrokoch je vhodné veľké balenie po 800 dražé pre dlhodobejšie užívanie. Wobenzym je nutné užívať nalačno v dostatočnom odstupe od jedla – to znamená aspoň ½ hodiny pred jedlom a najmenej 2 hodiny po poslednom predchádzajúcom jedle. Nerozhryzené tablety je potrebné výdatne zapiť 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávne užívanie znižuje účinok lieku!

Viac informácií na www.wobenzym.sk.

 Wobenzym je tradičným liekom z prírodných zdrojov k vnútornému užitiu. Čítajte pozorne písomnú informáciu.