To, že naše cesty sú v katastrofálnom stave, plné výmoľov a prepadnutých krajníc, nie je žiadna novinka. Avšak v Rusku do priehlbiny v asfalte padlo celé auto!Táto nešťastná a zároveň vtipná príhoda sa stala jednému taxikárovi z Kirovskej oblasti v Rusku. Predstavte si situáciu, že sa v pohode veziete vo svojom naleštenom taxíku a zrazu sa prepadnete pol metra pod vozovku. Cez Kirovskú oblasť vedie jedna z dôležitých dopravných tepien v Rusku, ale nie sme si istí, či samospráva plánovala vybudovať transkontinentálny tunel do Austrálie.

Samozrejme, taxikár sa musel posťažovať miestnym médiám. Po príchode redaktora vodič použil ako hĺbkomer spráchnivené brvno, na základe ktorého argumentuje, že výmoľ môže mať viac ako dva metre. A ak by to náhodou nestačilo, nechtiac hĺbku jamy odmeral sám sebou.

Pri tom, ako sa pred kamerou rozčuľoval nad katastrofou, podupal nohou po okraji jamy. Nešťastnou náhodou sa mu šmyklo, a v minijazierku skončil on sám. V príručke taxikára asi nepíšu, že by mal každý zamestnanec vedieť plávať. Preto po ňom prizerajúci kamarát začal kričať „Davaj ruku…“ a z vody ho vytiahol.

Podľa Wikipédie je klíma v tejto oblasti málo premenlivá a ročný úhrn zrážok je dokonca menší ako v niektorých častiach Slovenska. Tentokrát sa teda cestári nemôžu vyhovárať na počasie. Ak má cesta ďalej fungovať, výmoľ musia opraviť.

Rusi pravdepodobne zavedú v rámci povinnej výbavy kúpaciu čiapku. Ale my Slováci sa nemáme čomu smiať. Pripravte si šnorchel, pretože aj s našimi cestami to ide doslova dolu vodou.

Autor: Martin P.