Mladík túžil po obrovských svaloch, preto si injekčne opakovane aplikoval olejovú látku na objem. Dnes je bez jednej ruky.

Bude to znieť možno neuveriteľne, no steroidy a syntol vôbec nie sú látky, na ktoré by sa malo okamžite zabudnúť. Steroidy sú veľmi nápomocné v prípade zranení. Samozrejme, ak sú predpísané lekárom. Predstavte si, že ste utrpeli vážnu zlomeninu končatiny a doba liečenia a rehabilitácie je aj rok. Konečne vyliečená noha alebo ruka je však absolútne neproporčná k zbytku tela, svaly sú maximálne ochabnuté, respektíve vôbec nie sú. V podstate sa vám končatina premenila na pahýľ. Nedokážete to nijak ovplyvniť, neostáva vám nič iné, len cvičiť. Avšak lekár môže po uvážení dopomôcť nasadením steroidov, aby sa všetko vrátilo do pôvodného stavu. Bez cvičenia to však nejde.

Lekári tiež zvyknú predpisovať steroidy aj v prípade problémov s kĺbmi. “Zakázané látky” dokážu perfektne naštartovať obnovu potrebného bio materiálu, čím sa okrem liečenia predíde aj prípadným následkom. Treba opäť pripomenúť, že všetko toto sa musí diať pod drobnohľadom lekára. Ak sa budete kŕmiť steroidmi, aby ste nabrali svalovú hmotu, a dávkovanie si určíte podľa krabičky z čierneho trhu, prípadne z internetového fóra, jediné, čo dosiahnete je, že sa časom zabijete. Bude to pomalé, plné výčitiek, sebaľútostných rečí a cesty späť už nebude.

ooo_Untitled-1

Našťastie majú steroidy svoj búm už za sebou, teda aspoň na oko. Horšie to je však s popularitou syntolu. Táto olejová látka sa injekčne aplikuje priamo do svalov. Pôvodne bola určená pre tých športovcov, ktorí majú problém s geneticky zakrpatelými svalovými partiami. Najčastejšie biceps, triceps alebo lýtka. Zásadným problémom syntolu je však to, že nikdy neviete, ako presne bude sval po aplikácii vyzerať. Látka totiž vytvorí hrču, ktorá tvorí objem. Veľmi jednoducho povedané. Výsledok je však zväčša ten, že športovec po aplikácii syntolu vyzerá ako balón napustený vodou, deformovaný obláčik alebo ako debil. Olejová látka totiž doslova vytvára efekt, akoby vás dopichali včely. Proste neforemne spuchnete.

Syntol ako bonus ponúka istú maličkosť. Ak olej nechtiac trafíte rovno do žily, čo nie je pri aplikácii až tak ojedinelý stav, srdce a pľúca dostanú takú šupu, že vaša šanca na prežitie je okolo 30 percent. Či srdce zlyhá, dostanete infarkt, alebo sa zadusíte je individuálne, no tento zážitok zakaždým sprevádzajú ukrutné bolesti a viacero športovcov, ktorí prežili, sa dostali do nemocnice len vďaka tomu, že ich niekto náhodne našiel. Neboli totiž schopní zavolať si ani pomoc.

Ako výstraha pred týmto nebezpečenstvom môže slúžiť príbeh, ktorý je na jednej strane smutný, na druhej možno konečne otvorí očí mnohým zadubencom. Romario Dos Santos Alvares, známy tiež ako Hulk, je typickým prípadom nadmerného užívania syntolu. Ruky a trapézy má akoby mu do zadku pichli hadičku a vypustili doň niekoľko bômb hélia. Obrovské, neforemné a hnusné. Asi tak opíše človek so zdravým úsudkom to, čo zo seba mladík spravil. Avšak príbeh má výrazne horší koniec.

Romario sa na internete zviditeľnil tým, že mu hrozila amputácia ruky. Práve pre syntol. Neskôr na svetlo sveta vyšlo, že mu reálne hrozí amputácia oboch horných končatín. Chvíľu bol okolo nerozumného mladíka pokoj, keď zrazu prišla správa, že sa amputácii nevyhne. Samozrejme, nechýbalo srdcervúce video, kde hovorí o tom, ako to za to vôbec nestálo. A mal pravdu. V týchto chvíľach je už Romario bez jednej ruky. Ale žije, čo je asi hlavné.

Zdroj: spotmebro.com, aktin.cz, youtube.com l Foto: spotmebro.com