Jeden z hokejistov, ktorí patria do zlatej slovenskej generácie, síce v zime ukončil svoju bohatú kariéru, veľkolepú bodku za ňou urobí až v lete, a to za účasti bývalých i súčasných hokejových hviezd. Napriek tomu, že nepôjde o ostrý zápas, emócie v ňom chýbať rozhodne nebudú.Ľubomír Višňovský totižto zorganizoval benefičný zápas medzi Slovanom Bratislava a zlatými medailistami z Goteborgu. Účasť na zápase už potvrdili aj Marián Hossa, Marián Gáborík, Miroslav Šatan či Peter Bondra! Výťažok z akcie poputuje na charitatívne účely.

Robím rozlúčkový zápas. V tíme zlatých chlapcov nebudú úplne všetci majstri sveta, ale pôjde o hráčov z prierezu mojej kariéry od roku 1996. Do jedného aj druhého tímu si hráčov vyberám sám. Za Slovan budú hrať legendy približne od roku 1994. Všetci chalani tu byť nemôžu, uvidíme, koho sa mi ešte podarí zohnať, keďže ide o dovolenkové obdobie,“ prezradil na utorňajšej tlačovej konferencii Višňovský.

Zápas sa odohrá 11. augusta o 20:30 v Bratislave, v deň jeho štyridsiatych narodenín.

Kariéra Ľubomíra Višňovského

Hokejové začiatky Ľuba sa viažu k bratislavskému Slovanu, odkiaľ putoval do zámoria. V NHL hral postupne za Los Angeles, Edmonton, Anaheim a NY Islanders. Počas tohto pôsobenia zaznamenal v NHL v 883 zápasoch 128 gólov a 367 asistencií, čo je na obrancu skvelá vizitka. Koniec kariéry strávil opäť v Slovane, tentokrát však už v KHL.

Za reprezentáciu odohral 78 zápasov, strelil za ňu 14 gólov, pridal 38 asistencii. Získal v nej na MS všetky tri medaily v ére samostatnosti (2000 – striebro, 2002 – zlato a 2003 – bronz).

Zdroj: dennikn.sk, Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba