Mladý a perspektívny rapper z Nitry, ktorý si hovorí Parazitt je na hudobnej scéne už dostatočne dlho na to, aby rozpovedal svoj príbeh. Pre ManMagazin.sk poskytol exkluzívny rozhovor o tom ako začínal, kto ho inšpiruje a aké má rád ženy.Na úvod by si sa nám mohol trochu predstaviť.

Čaute, čaute, som 20-ročný obyčajný chalan, ktorý je tretiak na ekonomickej VŠ a robím hudbu. Moja tvorba dosiahla cca 5 miliónov zhliadnutí na Youtube. Z toho čísla strašne odpadávam, takže mi to nedá nedodať :-D.

Kedy si začal s hudbou? Čo ťa k nej viedlo?

Hudbu som chcel robiť už úplne odmalička. Vždy som mal zimomriavky zo skladieb a predstavoval si, že niekde vystupujem pred ľuďmi. Proste, neviem, zvláštne je to opísať. Potom, keď som bol starší, som klasicky nosil široké gate, vyrastal na slovenskom starom rape a nonstop, nonstop som mal slúchadla v ušiach. Dlho som potom premýšľal ako začať. Normálne, nie doma, ale štúdiovo, som začal, keď som mal tak 15 či 16.

Čo je tvojou inšpiráciou pri písaní textov?

Život a ľudia okolo mňa.

Máš nejaký idol?

Fú, ja som zvláštny človek na svoj vek, si myslím. Možno až prehnane sledujem úspešných ľudí, prevažne asi podnikateľov, ale taktiež určite aj hudobníkov či už na Slovensku, alebo vo svete. Je ich fakt veľa. Každý človek, ktorý niečo tvorí, živí sa tým a možno sa aj “vymyká” neskôr štandardom finančným alebo životným, je pre mňa vzor a mám pred ním veľkú pokoru! Je to asi blbé a materialistické, ale obdivujem ľudí, ktorí si kupujú autá, aké chcú, chodia po svete, kam chcú, kedy chcú a “žijú svoj sen”.

parazitt

Máš pomerné veľkú základňu fanúšikov. Ako reagujú na tvoju tvorbu?

Hah, ďakujem za kompliment. Momentálne, ako som začal opäť viac tvoriť, si musím zaklepať, že sa mi to krásne rozbieha a fakt ani nemám slov, čo mi ľudia píšu. Jeden chalan ma má vytetovaného, druhý má vytetovanú moju kérku, k tomu sa asi ani nič nedá povedať. Proste to je navždy, chápeš. Najviac si vážim ľudí okolo, ktorí si objednajú CD, zdieľajú veci, ozvú sa. O tom som vždy sníval, už len nech naspäť rozbehnem tie koncerty :)

A čo hejteri?

Ja si tých ľudí vážim, ako som aj napísal v skladbe Chýbaš mi “Zvykol som si na uznanie, jak zvykol si na hejt – chýbajú mi oboje, sám neviem jak ďalej.” Ja úplne chápem, ak ma niekto nemá rád, proste vystupujem inak, určite sa človek nemôže páčiť každému a na druhej strane proste hejteri tvoria najlepšie čísla. Človek si skôr pozrie niečo, na čo sa nadáva ako na niečo, čo iní pochvália, žiaľ.

Ak by si si mal vybrať jeden svoj track, ktorý si najviac ceníš, ktorý by to bol?

Momentálne asi poviem Chýbaš mi. Na tom sme robili strašne dlho a bolo to proste vtedy fakt precítené. Keď sme to skúšali, mával som zimomriavky, ale spokojný som aj s novým mixtapom. Niektoré veci z neho sú fakt kvalitné, ale ešte nevyšli. Samozrejme, aj Pohľad späť nemôžem nespomenúť, pretože tá skladba je úplne zo srdca a má to s klipom zadarmo cez 650 000.

Existuje niekto z hudobnej scény, s kým by si chcel mať featuring?

Jasné, od začiatku sa netajím tým, že ako jeden z minima SK rapperov cením našich rapperov, takže napríklad s Kalim alebo Spiritom. Suvereno sa mi už splnil, o ňom som sníval dlho  :)

Len nedávno ti vyšiel motivačný song Za Snom spolu s videoklipom. Čo ťa viedlo k tomu napísať pieseň s motivačnou tematikou?

Vieš čo, úprimne milujem filmy na takýto motivačný štýl. Mali sme to natlačiť do troch minút, ale vyšlo to myslím super. Mám kamaráta Matúša Strniska, ktorý je obrovský talent na box, mega ďaleko to dotiahne. Som rád, že si našiel čas. Ľudia reagujú strašne pozitívne, mladí chalani sa v tom našli.

Ženy, kapitola sama o sebe. Aké ženy sa páčia tebe, a naopak, čo ťa na ženách odrádza?

Ani neviem momentálne narýchlo, čo k tomu povedať. Ale najviac asi milujem pozitívne ženy, ktoré sa na nič nehrajú a vážia si, čo majú. A na druhej strane také, ktoré aj keď sú mladé, tak si idú za svojim, nespoliehajú sa, že ich bude živiť frajer alebo rodičia – takých je momentálne fakt málo a to neskutočne cením :) A čo sa týka, že aké sa mi páčia vzhľadovo, tak asi poviem, že čiernovlásky a bodka. :D

Komu vďačíš v živote za to, že môžeš robiť, čo ťa baví?   

Super otázka kamarát, toto som ocenil! Tak určite, že sú to rodičia. Tí ma vychovali k tomu, že si vážim, že som zodpovedný, čo si proste aj uvedomujem, že som ďaleko zodpovednejší než ľudia v mojom veku. Takisto oveľa pokornejší k druhým ľuďom, odmala ma tlačili k škole a nikdy to nebudem ľutovať. Otec mi je vzorom v tom, že sme začínali v bytovke a nosili veci po sebe, a potom rozbehol firmu ako “started from the bottom” – takí ľudia mi vždy boli najväčšími vzormi. Taktiež keď som bol mladý, precestoval som s nimi polku Európy, čo si tiež extrémne vážim. Bez svojho odhodlania, svojich blízkych, fans a hlavne mojich rodičov by som určite nerobil to, čo ma baví.

Aké sú tvoje hobby, keď práve netvoríš hudbu?

Ja som stále na výške. Takže výška, aj keď to hobby nie je, ale už to určite nevzdám a predsa marketing a pod. mi určite niečo dali. Okrem toho chodím pravidelne cvičiť. Určite si časom rozbehnem nejaký biznis, pretože mám na svoj vek fakt dobré kontakty. Na to sa sústredím už dlhšie, aby som mal správne kontakty a som hrdý na to, že poznám väčšinu chalanov, ktorí u nás brázdia ulice na Ferrari a majú rozbehnuté už ako mladí veľmi potencionálne firmy.

Čo by si na záver odkázal čitateľom ManMagazin.sk?

Nech si užívajú život, usmievajú sa a nesedia len doma, ale idú si za svojim cieľom a makajú! :)

Zdroj: Ondrus Photo, archív Parazitt