Talentovaná módna dizajnérka Lucia Medlen navrhuje extravagantné a sexy kúsky oblečenia pre ženy. Ako sa dostala k práci, o ktorej snívala už od detstva a čím ju zaručene zbalíte? 

Čím si chcela byť, keď si bola malá?

Bude to znieť ako také klišé, ale módnou návrhárkou (smiech). Už odmalička som kreslila a šila pre moje bábiky rôzne oblečenie. Vystrihovala som si fotografie modeliek a oblečenia z časopisov a vytvárala rôzne módne koláže.

Akú školu si vyštudovala?

Súkromné gymnázium v Bratislave.

Ako si sa teda dostala k návrhárstvu, bolo to jednoduché?

Robila som store manažérku pre rôzne obchody so svetoznámym značkovým oblečením. Mala som na starosti vyberanie nového tovaru do obchodov. Správny výber hral dôležitú rolu pre predaj produktov a v tom som mala cit a to správne oko. Taktiež som sa starala o VIP klientov a ich osobný módny styling. Začala som sa viac venovať stylingu a taktiež vizáži. Tu som mala možnosť spoznať rôznych známych a úspešných ľudí a veľké osobnosti. Z umeleckej brandže ma na spoluprácu oslovili Michal Nemtuda, Mario Gotti, Michal Petrík a ďalší. Robila som množstvo kostýmov do hudobných videoklipov pre umelcov, ako sú Majk Spirit, Ben Cristovao, Otecko, Delik, Layla, Tina, Anita Soul a Samuel Tomeček. Poznali môj vkus a štýl a začali ma oslovovať stále viac a viac. Vtedy som začala vytvárať svoje vlastné oblečenie a kostýmy robené na mieru. V tomto období vznikla aj moja prvá kolekcia. Mala som niekoľko vlastných módnych show a obliekala som aj finalistky Miss Carat Tuning.

_MG_0097 copy

Môžeš povedať, že sa venuješ práci, o ktorej si vždy snívala?

Áno, dostala som sa k môjmu detskému snu a začala som si ho plniť, až kým sa nestal realitou.

Všetky kúsky šiješ sama, alebo ti aj niekto pomáha?

V dielni mám aj svoje šičky, ktoré pracujú so mnou na mojich kolekciách a kostýmoch.

Ako by si charakterizovala svoju tvorbu?

Moja tvorba jednoznačne vyzdvihuje ženskosť. Chcem, aby žena, ktorá nosí moje šaty, zaujala muža svojich snov. Ženy sa v mojom oblečení majú cítiť žensky, sexy a predovšetkým elegantne. Aby deň, keď si oblečú moje šaty, nebol pre ne obyčajný, ale výnimočný. Vždy ma bavilo robiť ženy krajšími.

lucka1

Aký kúsok oblečenia nenájdeme v tvojom šatníku?

Asi montérky. (smiech)

A aké veci máš, naopak, rada?

Nosím rôzne štýly, moja osobnosť je premenlivá a posúvam sa dopredu, čiže aj oblečenie a účesy mením  ̶  podľa nálady alebo obdobia, čo prežívam. Nemám vyhradený štýl, ale vždy sa musím cítiť žensky a pohodlne.

Chcem, aby žena, ktorá nosí moje šaty, zaujala muža svojich snov.

Aké sú ciele tvojej tvorby do budúcnosti?

Osloviť čo najviac žien, ktoré by si kupovali moje šaty a cítili sa v nich dobre. Ďalej pripravujem môj vlastný internetový obchod a tiež blog. Čoskoro bude voľne dostupná nová kolekcia pre bežných ľudí, čo si bude môcť dovoliť takmer každý v prijateľnej cenovej hladine, a mám ďalšie plány, ale o tých ešte nehovorím… Psst!

Čo ťa inšpiruje?

Inšpirácií je vo svete veľa, stačí sa rozhliadnuť, vidím ju všade navôkol: na ulici, v prírode, na nete, vo filmoch starých aj nových, v hudbe a hudobných klipoch atď. Moja terajšia kolekcia je inšpirovaná americký štýlom obliekania v pop a R&B hudbe, divami ako Beyonce a Jennifer Lopez, čiže je to veľmi ženské. Môj sen je tvoriť kostýmy pre veľkolepé koncertné šou, ako majú aj tieto známe speváčky.

lucka3

Máš svojho obľúbeného módneho návrhára?

Asi skôr venujem pozornosť tým, ktorí ako prví spravili z módy pojem. Gabrielle „Coco“ Chanel, Christian Dior. Gianni Versace bol mojou ikonou v detstve, 90. roky som v móde milovala…

Čo robíš vo voľnom čase, keď netvoríš?

Chodím na rôzne spoločenské udalosti, párty, pretože patria k mojej profesii a sú jej súčasťou. Som aj veľmi spirituálne založený človek, i keď to tak na prvý pohľad nevyzerá. Pre rovnováhu vyhľadávam oddych v prírode, často sama a s knihou, milujem jogu, meditáciu. Mám rada spoločnosť, večere pri dobrom víne s priateľmi, no rovnako rada som aj sama so sebou…

Som aj veľmi spirituálne založený človek, i keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Máš svoje obľúbené miesto?

Buddha Bar v Prahe pre chutné jedlo a celkovú atmosféru.

Viem, že rada chodíš na párty, kde ťa môžeme stretnúť zabávať sa?

Cez leto ma v uzavretých priestoroch málokedy uvidíte, som určite niekde v prírode, keď tak pri vode na beach párty a v zime asi klasika, Staré Mesto.

lucka2

Aká je tvoja obľúbená hudba, čo počúvaš?

Keď sa bavím, tak je to house a Rnb, pop a relaxačnú hudbu počúvam, keď meditujem.

Si veľmi zaujímavá príťažlivá žena, akí muži ti imponujú?

Ja by som to stručne zadefinovala, chlap musí mať hlavu, srdce, guráž a musí ma vedieť rozosmiať, potom keby bol aj trošku krajší od čerta, môže si ma odniesť na rukách ;-)

Čím ťa vie chlap zbaliť?

Určite svojou charizmou.

Akú vlastnosť na mužoch neznášaš?

Egoizmus a nemám rada „zlých chlapcov“!

V akej miere si na chlapoch všímaš oblečenie?

Nie je to to najdôležitejšie. Neriešim to. Ale nepopieram, že ma vie muž zaujať aj svojím oblečením.

Foto: Adam Suchánek a Tomáš Thurzo

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Darinka
Dvorná módna poradkyňa a stylistka SLOVAK MAN. Denne prechádza množstvo oblečenia, aby sa čitatelia mohli každý mesiac inšpirovať pri vyberaní nových kúskov do vášho šatníka. Len dobre oblečený muž je príťažlivý & šaty robia človeka, týmito krédami sa drží naša Darinka.