Prinášame vám rozhovor s Michalom Kopeckým, zakladateľom blogu akozbalit.sk a autorom bestselleru Príťažlivosť. Momentálne vychádza jeho najnovšia kniha Ako ju získať, ktorá má byť voľným pokračovaním a má slúžiť ako praktický návod, ako stretnúť, spoznať a získať ženu svojich snov.

Si známy ako vzťahový mentor, resp. tým, že učíš chlapov, ako “zbaliť ženu”. Čo presne to obnáša?

Hlavne trpezlivosť a kýbeľ nervov :) S chlapmi to nie je vždy ľahké. Sám som chlap a viem, akí vieme byť tvrdohlaví a ješitní. Mnoho chlapov si nevie úprimne priznať, že by potrebovali v tejto oblasti poradiť či naviesť na inú cestu. Ich ego im to nedovolí. Za mnou však chodia práve tí, ktorí si uvedomujú, že niečo nie je “so ženami” v poriadku. Síce za mnou chodia s tým, že chcú zbaliť konkrétnu ženu a mám im dať na ňu nejaký trik, fintu či recept, no veľmi rýchlo im vysvetlím, ako to celé funguje a že nezbalia každú, na ktorú ukážu prstom.

Aký je tvoj príbeh? Ako si sa k tomu dostal?

Môj príbeh? Človek si možno predstavuje, že som mal v posteli stovky žien a od narodenia mi to s nimi išlo ako po masle. Opak je pravdou. Do mojich 22 rokov som bol panic. Večný kamarát a bútľavá vŕba. Bol som nesebavedomý a nekomunikatívny introvert. Hanbil som sa pred ženami, ktoré sa mi páčili. A tie, ktoré som chcel, nechceli mňa. Úplne to zaklincovala moja najlepšia kamarátka, do ktorej som bol platonicky zaľúbený a ona si vybrala môjho najlepšieho kamoša. Prešiel som si svojím “peklom” a povedal som si, že nikdy viac. Začal som na sebe pracovať, čítal som knihy, zoznamoval som sa s novými ženami a prichádzal som postupne na to, čo mi fungovalo a čo nie. No a na základe svojich skúseností som potom založil blog akozbalit.sk, kde som zdieľal to, na čo som prišiel, aj s ostatnými chlapmi.

Čím si ty iný ako ostatní muži?

Popravde, som úplne obyčajný chalan. Žiaden majster sveta či mačo. Tiež mám svoje muchy. Uvedomujem si však, že keď chcem získať (a udržať si) tú najlepšiu možnú ženu, sám pre ňu potrebujem byť ten najlepší možný. A preto na sebe pracujem, zlepšujem sa po všetkých stránkach a snažím sa byť inšpiráciou aj pre ostatných chlapov, že sa dá zmeniť a byť pre ženy príťažlivým, aj keď nemajú tie “nespravodlivé výhody” v podobe výzoru či peňazí.

Vieme o tebe, že si už napísal knihu Príťažlivosť. Čím je táto iná?

Dobrá otázka. V mojej prvej knihe som sa zameriaval čisto na osobnosť chlapa a budovanie príťažlivosti. Odhalil som v nej moje najúčinnejšie koncepty, ktoré mi pomáhali vyvolávať v ženách záujem. Prezradil som chlapom, že na to, aby si získali najlepšiu možnú partnerku, budú musieť na sebe zamakať, zvýšiť svoju hodnotu a “zaslúžiť” si ju. No iba makať na sebe a priťahovať ženy nestačí. Nemôžete si teraz sadnúť k baru a čakať, že ženy budú chodiť za vami samé. Tak to nefunguje. Bude pre to treba niečo robiť a aktívne ich aj vyhľadávať a zoznamovať sa s nimi. A o tom už je moja druhá kniha Ako ju získať. O tej ceste sebavedomého a príťažlivého nezadaného chlapa až do vzťahu so ženou snov. Krok po kroku.

Ale veď hovorí sa, že “láska príde vtedy, keď to najmenej čakáme”. Je nutné to siliť?

Uverili sme, že zasiahne osud, nejaká vyššia moc, ktorá nás dá dokopy, keď bude ten správny čas, správne miesto a budeme na to pripravení. To, či si chlap nájde ženu alebo nie, nemá nič spoločné so šťastím či osudom. Ani chlapi, ktorí sú žiadaní a u žien úspešní sa na takéto niečo nespoliehajú. Nie, oni sa s tým dokonca ani nenarodili. To, že sú dnes úspešní a majú ženy, o ktorých sa iným len sníva, je už len výsledok, ktorý vidíme navonok a prehliadame tú cestu a drinu, ktorá stojí za tým. Úspech je o tvrdej práci až z 90 %. Ten zvyšok je o „talente“ či o predpokladoch. Je nutné si pomedzi žitie tvojho života začať vytvárať príležitosti, aby ste spoznávali nové ženy. Budete musieť ísť von a začať ich hľadať.

Ktoré miesta sú najideálnejšie na oslovenie ženy?

Každé miesto, kde prichádzajú do kontaktu muži so ženami, je ideálne. Nerobím v tom rozdiely a využívam každú príležitosť na zoznámenie sa. Prechádzka v parku, rada pri pokladni, diaľkový autobus či vlak, seminár osobného rozvoja… Netreba len očakávať, že sa žena vyfintí a postaví sa k baru na diskotéke a bude čakať, že jej chlap kúpi drink. Dnes sú obľúbeným miestom na zoznámenie práve internetové zoznamky či sociálne siete. Ľudia trávia príliš veľa času na internete a často práve tam spoznávajú najviac nových ľudí. Sám som si tak nakoniec našiel svoju ženu.

Čo keď si chlap momentálne žiadnu ženu nehľadá?

To je v poriadku :) Sám som si prechádzal obdobím, kedy som si chcel len užívať a nechcel som sa viazať. Trénoval som, naberal som skúsenosti a spoznával som mnohé ženy. Slovné spojenie “Ako ju získať” má dva významy. To, o čo sa v knihe podelím, pomôže chlapom viac si užívať a mať so ženami viac sexu, ak je to práve to, čo chcú. Je len na nich, čo budú robiť na tej ceste do skutočného vzťahu. Konečným cieľom je však nájsť si partnerku, s ktorou budú mať naplnený vzťah a budú spoločne kráčať životom. Jeden druhého robiť lepším človekom, ako keby bol každý z nich sám.

Ako môžu chlapi začať hneď teraz? Čo im odporúčaš?

Nepoznáte dostatok žien? Tak prestaňte sedieť doma, leštiť si bambus, začnite chodiť viac medzi ľudí a zoznamuj sa. Neviete, o čom sa baviť so ženami? Zaujímajte sa o ne, pýtajte sa, nechajte ich rozprávať a počúvajte ich. Ste len ich kamarátmi? Tak sa prestaňte ako kamaráti správať a nerobte veci, ktoré ste doteraz robili a ktoré vás priviedli do tohto nežiadúceho stavu. Nie je to žiadna jadrová fyzika. Začať sa dá s tým, čo už v tomto momente v sebe máte. Pri tomto platí moja obľúbená veta: „Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, dôvody.” Môžete si vybrať iba z dvoch možností. Buď budete mať výhovorky, alebo výsledky.

Vyzerá to super, ale predsa len, čím je táto kniha iná ako ostatné? Prečo by si ju človek mal kúpiť?

Mojím cieľom nie je, aby si ľudia moju knihu iba prečítali a pobavili sa. Robím všetko pre to, aby tieto informácie vzali a aplikovali ich do praxe. Iba tak sa u nich niečo skutočne zmení a budú ju odporúčať aj svojim známym, pretože im pomohla. Dávam do nej desiatky tipov, výziev a akčných krokov. Navyše, je písaná jednoduchým jazykom, ľahko sa číta a obsahuje množstvo príbehov a príkladov, aby tomu chlapi rozumeli, zapamätali si ich a vedeli ich aj použiť. Najlepšia referencia a recenzia je pre mňa spokojný chlap a úsmev na tvárach žien. Keď si obaja prídu na svoje a nájdu sa.

Michal práve vydal novú knihu s názvom Ako ju zskať, ktorú poňal ako praktický návod, ako stretnúť, spoznať a získať ženu svojich snov. Môžete si ju objednať teraz na tomto odkaze.