Friend – chytľavá pesnička, o ktorej by ste zrejme nepovedali, že pochádza zo Slovenska. Patrí kapele King Shaolin a akonáhle sa začala hrávať v rádiách, hneď si ju všetci začali pospevovať – vrátane nás. Preto sme sa rozhodli vyspovedať speváka tejto ambicióznej partičky, Dominika Štofka.Na scéne ste ako kepela pomerne krátko, len od roku 2012, napriek tomu ste sa stali dvornou kapelou Celeste Buckingham. Ako sa k vám Celeste dostala?

Vždy keď sa ma pýtali moderátori rádií, či plánujeme nejaký featuring, tak som zakaždým povedal iba jedno meno. Celeste Buckingham! Je to jediná slovenská speváčka, ktorá je môjmu srdcu blízka, čo sa týka tvorby i ľudského prístupu. Spoznali sme sa s jej manažérom, ktorý nám raz na základe nášho live vystúpenia zavolal a položil otázku „Chcete robiť kapelu Celeste Buckingham?“. A ten ostatok už poznáte.

Koľko času venujete jej a koľko sami sebe, teda King Shaolin?

Myslím, že je to v rovnováhe. So Cel sa veľmi dobre pracuje a užíva si to na stagi rovnako odovzdane ako my, a tak isto pracujeme aj v skúšobni. Ja momentálne pripravujem nový album pre King Shaolin a mám pocit, že to je zas o pár tried ďalej, ako náš prvý album. Veľmi sa tomu odovzdávam!

Verejnosť vás začala evidovať najmä vďaka singlu Friend. Je jednoduchšie preraziť s anglickými textami?

Áno, z reakcií ľudí vidíme, že singel „Friend“ majú radi a veľmi nás to hreje pri srdci! Čo sa týka textov, je zrejme  jednoduchšie spievať v rodnom jazyku, lebo sa dokážete ľahšie napojiť na poslucháča, ale mne je proste prirodzenejšia angličtina. Navyše môj spev v slovenčine by som prirovnal ku gibonovi so zemiakom v tlame, čo vypil už dve moria tequily a teraz dostal pocit, že už má palce na správnom mieste :-D

Evidujú vás vďaka anglickým textom aj ľudia v zahraničí?

Áno. Ľudia radi objavujú novú hudbu na internete a práve kvôli tomu máme aj zahraničných fanúšikov. Napríklad v USA, Švajčiarsku alebo Taliansku. Angličtina je naozaj internacionálny jazyk, ktorému rozumejú hlavne mladí ľudia.

A čo slovenské rádiá? Je ťažké dostať sa do nich?

Človek sa musí neustále snažiť a ísť si za svojim, až kým sa to podarí! Robím neustále nové songy, robím ich zo srdca a veľmi ma to napĺňa. Skrátka všetko chce svoj čas a s tvrdou drinou prichádzajú aj výsledky. Všetko je, ako má byť.

01 (1)

Je na Slovensku niekto, s kým by si chcel spolupracovať?

Áno. So Celeste Buckingham!!! Veľmi rád by som s ňou spravil song, ak na to bude konečne čas.

Človek sa musí neustále snažiť a ísť si za svojim, až kým sa to podarí!

Začínate ako kapela vo svojich životoch vnímať už aj nejaké zmeny, ktoré prišli s prvými úspechmi?

Ľudia už začínajú vnímať symbol King Shaolin. Sledujú nás na internete a chodia aj na koncerty, čo je úplne najúžasnejšie! Tak isto nám dodávajú veľa energie, ktorú vkladáme naspäť do muziky. Máme tých najlepších fanúšikov na celom svete!

Už ste svoju slávu aj nejako zneužili? :)

Myslím, že všetko, čo robíme sa odzrkadľuje na tom, čo sa nám deje. Akcia -reakcia.  Do hudby vkladáme všetko, robíme to radi, je to významná časť našich životov. Slovo zneužiť mi nie je blízke.

Váš klip k skladbe Japan je naozaj veľmi zaujímavý, ako ste ho točili?

Jeden singapurský umelec Malcolm Tan nám natočil zábery v Tokiu a my sme materiál následne zostrihali do podoby klipu. Je úžasné, keď sa ľudia vedia takto na diaľku spojiť a spolupracovať. Zábery natáčal tri mesiace. Presne vedel, čo robí, jeho prácu veľmi obdivujem.

Čomu sa okrem hudby ako venujete?

Ja osobne sa venujem hlavne hudbe a životu. Chcem spoznávať nové miesta, zažívať krásne veci a skladať hudbu, ktorá je pre mňa ako dýchanie. Hudba je vášeň. Mustafa je výborný manažér a bez neho by nemohol fungovať King Shaolin tak ako funguje! Okrem toho pracuje aj v rádiu ako technik na vysielaní. Norbert je umelecký sochár, ktorý sa najnovšie venuje aj výrobe handmade Art tričiek a maľuje vesmír na gitary. Je toho viac, čo robí, ale živí sa výhradne umením a Michal je profesionálny pokrový hráč a kuchár s veľkým zápalom.

Prejdime teraz už k tebe. Aké sú tvoje najhoršie vlastnosti?

Neviem, či je to najhoršia vlastnosť, je to skôr vec, ktorá ma charakterizuje už od detstva. Všetko musím preexponovať a premrštiť. Buď nič alebo všetko. Napríklad s chilli som veľký kamarát a preháňam to, veľmi. Keď niečo robím, chcem to cítiť a chcem sa tomu odovzdať!

A najlepšie?

Viem milovať!

Čo a koho teda miluješ?

Milujem ženu, s ktorou som!

Veríš aj v lásku na prvý pohľad?

Verím, že všetko je možné. Určite sa nájdu prípady, kedy práve tento prvý vzájomný pohľad medzi mužom a ženou rozpúta šialené iskrenie, až má človek pocit, že musí ísť ďalej od záclon, aby sa nechytili od toľkého ohňa.

05

Považuješ sa za romantika?

Som skôr taký divný romantik, ktorý pred tým než urobí nejaké romantické gesto, si ovonia nohy, aby si bol istý, že situácia, nezostane príliš vážna.

Ako by si sa charakterizoval v súvislosti so správaním k ženám?

K ženám sa správam vždy s úctou. Odjakživa som mal viac kamarátok ako kamarátov, takže mi je ženská spoločnosť veľmi príjemná. A porozprávať sa so ženou je jedna z najkrajších vecí, ktorú poznám! Berú si za vinu celý svet a pritom veľmi často nevidia, aké sú krásne!

Takže ideálny partner, ktorému nevadí, keď ženy riešia podľa väčšiny chlapov blbosti?

Pravdaže… Ak teda neriešia „Nákupné maniačky“ alebo ohováranie svojich pseudo kamarátok, tak je všetko v poriadku.

Porozprávať sa so ženou je jedna z najkrajších vecí, ktorú poznám!

Aký je tvoj ideál krásy?

Vonkajšia krása sa prejavuje vnútornou krásou. Keď je na nás niekto dobrý a milý, tak ho vidíme hneď o tisíc tried lepšieho. Rovnako to funguje aj naopak. Každý je dokonalý svojim spôsobom. Všetci máme svoje miesto v tomto svete. Prišli sme sem, aby sme sa posunuli ďalej a aby sme boli šťastní. Takže ideál krásy je šťastie!

Dobre, tak inak J Pri pohľade na akú ženu ti spadne sánka?

Vidím, že by si rada konkrétnejšiu odpoveď. Ok. Odvážne ženy so sopečnými erupciami v očiach, s tvárou anjela a telom dokonalých línií sú pre mňa veľmi atraktívne!

Keby si si mohol vybrať, s kým by si chcel stráviť noc?

So ženou mojich snov!  Ale nepoviem, kto to je

Povedz, povedz, povedz!

Nepoviem.

Poďme k nociam, ktoré už máš za sebou. Aký bol prvý se*?

Prvý se* bol naozaj prvý, ale od vtedy sa toho veľa pomenilo. Najlepší bol zatiaľ ten zo včera.

15_photo_Oles_Cheresko

A čo taký se* na jednu noc.. je ti niečo také blízke?

To nie som ja.

Kedy je podľa teba se* úplne naj?

Keď je prítomná láska, alebo ja. ;) haha

Máš aj nejaké úchylky?

Mojou úchylkou je Chili, ktoré môžem zjesť naozaj ku všetkému.

Okey, takže vieš aj variť?

Varenie ma veľmi baví! Milujem robiť jednoduché talianske jedlá ako Risotto i Bianco,  Aglio Olio alebo rôzne šaláty a raňajkové jedlá, čo nakopnú deň správnym smerom. Bol som vychovávaný tak, aby som sa o seba vedel postarať, takže viac menej všetky domáce práce zvládam.

A čo chlapské vecičky ako mobily, hry, autá, zbrane.. inklinuješ k nim?

Hry som hrával od malička. Vďaka tomu, že mi bol vzorom môj brat, veľakrát som sa ocitol v situácií, že pri pohľade na hodiny som uvidel čas 5 hodín nadránom . Teraz už nemám čas na hry, ale je to veľká droga. Takisto som po ňom zdedil aj lásku k filmom!!! To je veľká vášeň, ktorú chcem rozvíjať neustále. Napríklad také autá, mi nikdy veľa nevraveli, ale veľmi sa mi páčia staré štýlové dizajny karosérií ako na Kube preslávený „Buick“.

Čomu by si nikdy nepovedal nie?

Keby som si v obchode pýtal 30 deka oravskej slaniny a predavačka by sa ma spýtala „Môže byť 32?“. Úprimne, … čo by ste jej odpovedali vy? ´= )))

Plány na rok 2015?

Dokončiť album, robiť videoklipy k songom, spraviť nový stage performance, v lete hrať festivaly a neustále napredovať!!! Sme nabudení tvrdo makať a zažívať srandu!

Foto: King Shaolin

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.