Po dlhom rozhodovaní sa predstavujeme čitateľom SLOVAK MAN výherkyňu výberového konania DARINKU – módnu stylistku SLOVAK MAN. Aby to nebolo iba prvoplánové, Darinka sa najskôr riadne nastylovala sama a nechala sa nafotiť profesionálnym fotografom, z čoho vznikli nasledovné sexy fotky.

Veríme, že sa vám jej fotoset bude páčiť a že si u vás získa rešpekt a status tej Darinky – stylistky zo SLOVAK MAN, ktorá bude mať tú „drzosť“ vám každý mesiac prinášať módne trendy a tipy na nákupy oblečenia a jeho kombinácie, ako aj tipy na to, čo si určite kupovať nemáte.

 Vek: 21

Bydlisko: Bratislava

Znamenie: Škorpión

Záľuby: Móda, písanie, priatelia, party, tanec, šoférovanie a najmä rýchle, preto už auto ani nemám (smiech)

Obľúbená hudba: elektro, house, pop

Obľúbené jedlo: arabská a talianska kuchyňa

Obľúbený film: Diabol nosí Pradu

Obľúbená kniha: biografia Christian Dior

Najobľúbenejší módny návrhár: Donatella Versace

Čím si chcela byť, keď si bola dieťaťom?

Vždy som chcela byť maliarkou, už odmalička som mala veľké sklony ku kreativite.

 Kedy vznikla tvoja záľuba stylovať oblečenie?

Vždy ma oblečenie bavilo, v detstve som vytvárala a šila stále nové kúsky pre moje bábiky.

 Akú školu si vyštudovala?

Mám vyštudovanú strednú zdravotnícku a začala som aj vysokú zdravotnícku, ale nakoľko som zistila, že ma baví a napĺňa módny styling, presedlala som na Školu stylu v Prahe, ktorú som ukončila a stala sa profesionálnym módnym stylistom.

Čo ťa na tejto práci najviac baví?

Baví ma všetko. Behanie po obchodoch, práca s médiami. Som kreatívny človek, ktorý musí stále niečo nové vytvárať a vymýšľať. Rada spolupracujem s rôznymi ľuďmi, či už sú to modelky alebo klienti, ktorí ma vpustia do svojho šatníka a ja im ho celý nanovo premením.

Čo je náplňou práce osobného stylistu?

Pomôcť pri výbere oblečenia, keď si s ním neviete rady, alebo ak na to nemáte jednoducho čas. Oblečenie vyberám podľa osobnosti, štýlu, postavy, povolania klienta a samozrejme aj peňaženky. Som zástancom tvrdenia: Prostredníctvom oblečenia vyjadrujeme našu osobnosť aj bez slov.

Aký je rozdiel medzi módou a štýlom?

Móda sú trendy a štýl je osobnosť.

Aké dôležité je oblečenie?

Oblečenie je súčasťou našej neverbálnej komunikácie. Ako je dôležitá mentálna stránka človeka, tak je aj tá fyzická. Keď ju vieme spojiť, je to nesmrteľná kombinácia. Prvý dojem je veľmi dôležitý. Dobrý obal sa vždy dobre predáva.

_MG_1003k

Akú známu osobnosť by si chcela obliekať?

Bola by to jednoznačne Rihanna.

Iné záľuby okrem stylovania?

Celý týždeň pracujem, niečo nové tvorím alebo píšem a keď nastane víkend, mám čas na priateľov a dobrú zábavu až do rána. Milujem hudbu, tanec a cez víkend si to všetko užijem.

Akú krajinu by si chcela navštíviť?

Bol by to jednoznačne luxusný Dubaj.

Akí muži ťa priťahujú?

Hlavne snedí :-) a vtipní, priateľskí. Takí, ktorí majú ambicióznu osobnosť, sú príťažliví, s veľkou dávkou charizmy a v neposlednom rade dobre oblečení :-)

Ako by mal vyzerať šatník muža?

Záleží na osobnosti. Mali by ho tvoriť veci, ktoré daného muža vystihujú a v čom sa cíti dobre. Ak sa necítime dobre v danom odeve, je to aj patrične vidieť. Zloženie šatníka záleží tiež od mužovho povolania a koníčkov.

Čo je podľa teba najväčšie módne faux pas na mužoch?

Vytŕčajúce ponožky, ktoré neladia! Raz som videla jedného pána na obchodom stretnutí v reštaurácii. Mal oblečený elegantný oblek a z topánok mu vytŕčali ponožky s animovanou postavou Simpsona…

Foto: Martin Blaško – Photography