Dnes o 21:00 budú mať súčasne výkop oba záverečné zápasy skupiny B. Teda nielen zápas Slovenska s Anglickom, ale aj Ruska s Walesom. Skupina je pred posledným kolom otvorená a tak, ako ju môžeme vyhrať, môžeme skončiť aj poslední. Preto sme si pre vás pripravili všetky varianty.

Zhrnutie doterajšieho priebehu skupiny: bb01
bb02

Variant č. 1: Slovensko sa stane víťazom skupiny B

Najideálnejšie pre nás, veď nič priaznivejšie by nastať ani nemohlo. A pravdupovediac, po úvodnej prehre takmer nepredstaviteľné. Kedy sa staneme víťazmi skupiny? Ak:

  • Slovensko porazí Anglicko a zároveň Wales nevyhrá nad Ruskom

Variant č. 2: Slovensko skončí v skupine B na 2. mieste

Reálna možnosť, ktorá by taktiež zaručovala istý postup. A k nej nemusíme dnes ani zvíťaziť. Kedy sa staneme postupujúcimi z druhého miesta? Ak:

  • Slovensko porazí Anglicko a zároveň Wales porazí Rusko
  • Slovensko remizuje s Anglickom a Rusko porazí Wales

Variant č. 3: Slovensko skončí v skupine B na 3. mieste

Taktiež reálna možnosť, ktorá však môže znamenať náš koniec na turnaji (no taktiež nemusí). Na treťom mieste v skupine skončíme, ak:

  • Slovensko remizuje s Anglickom a Wales neprehrá s Ruskom
  • Slovensko prehrá s Anglickom a Wales neprehrá s Ruskom

Variant č. 4: Slovensko skončí na poslednom 4. mieste

Možnosť, ktorú si nepripúšťame, no nastať môže. Znamenala by definitívny koniec našich nádejí. Nastane, ak:

  • Slovensko prehrá s Anglickom a zároveň Rusko porazí Wales

Je teda postup Slovenska reálny?

Áno, je! No ak chceme postúpiť, s veľkou pravdepodobnosťou musíme bodovať, teda nesmieme prehrať! Prípadná prehra by znamenala (aj v prípade, že skončíme na 3. mieste) len 3 body a záporné skóre. A keďže z 3. miest postupujú „len“ štyri tímy zo šiestich, 3 body a záporné skóre nám stačiť zrejme nebudú. Ak by sme prehrali len o gól, šanca by stále žila, v prípade prehry o viac ako gól to bude kritické. Teoreticky však môžeme postúpiť aj pri akejkoľvek prehre, stále žije šanca, že aspoň dva tímy na tretích miestach nebudú mať celkovo ani tri body!

Foto: Facebook