Milí páni, je nám jasné, že ste dodržali svoje novoročné predsavzatie a poctivo šetrili. Máme dobrú správu. Rolls Royce to vytušil a má pre vás skvelú novinku. Predstavil najnovší Phantom! Definícia luxusného auta dostala práve úplne nový význam.

Prešlo už 92 rokov, odkedy Sir Henry Royce (čítajte „sŕŕ“, nie „syr“) predstavil svoje prvé auto. Ak by videl dnešné vozidlá nesúce jeho meno, musela by mu vypadnúť z oka slzička dojatia a spadnúť sánka od prekvapenia. Automobilka, ktorá vyrába nielen autá, ale aj motory do lodí a lietadiel, si na cestách vybudovala jednoznačne a nepriestreľne prvé miesto v rebríčku luxusu. Veď kto iný vám ponúkne nebo nad hlavou, aj keď máte strechu, koho stredové krytky kolies postoja vždy tak, aby boli v rovine s vozovkou? Kto vám ponúkne 65 000 odtieňov laku a či čiaru pozdĺž celého auta, ktorú robí jeden jediný človek na svete štetcom z chlpov veverice?

Nový Phantom

Rolls Royce Phantom 2018 by malo byť podľa automobilky najtichšie auto, aké kedy vyšlo na cesty. Myslí sa tým hladina hluku v interiéri. Donedávna sa týmto titulom pýšil Lexus so svojim najnovším vlajkovým modelom LS, no veríme, že slová britskej automobilky nebudú iba rečami do vetra. A že sa do toho obuli poriadne, iba samotná zvuková izolácia váži viac než 130 kíl a auto bude jazdiť na špeciálnych pneumatikách, v ktorých bude aj pena na zníženie hlučnosti. To najhlučnejšie, čo by ste mali v kabíne auta počuť, je tikanie ručičkových hodín v strede palubnej dosky. Tá je úplne nová a obsahuje niečo, čo zatiaľ v sebe neskrývalo žiadne auto. Galériu. Úplne serióznu vitrínku s umeleckým dielom za sklom. Veď drevo na palubke má už každý somrák s bavorákom, nie? Automobilka bude ponúkať „diela“ vlastnej tvorby, no zákazník si bude môcť, samozrejme, navrhnúť aj vlastný dizajn.

Pod kapotou

Nový Phantom poháňa už overený dvanásťvalcový benzín s objemom 6,5 litra a výkonom 536 koní a osem stupňovým automatom. Skôr, než sa spýtate, načo je takému autu taký výkon, veď aj tak bude chodiť dvadsiatkou po meste, vysvetlíme vám to. Predstavte si, že ste vážený podnikateľ, kúpite si svoj nový Rolls Royce a postojí vedľa vás na križovatke nejaký fagan s upravenou 200-koňovou Hondou z 90-tych rokov v hodnote vašej cigary. Čo urobíte? Necháte sa tou Hondou predbehnúť? Nie, odložíte cigaru, poprosíte svoju drahú, aby si chytila klobúk, a toho nevychovanca zotriete na šprinte tak, že pôjde plakať do detskej izby, kým vy si pri preraďovaní ani len nepokrčíte svoju košeľu z egyptskej bavlny. Rovnaký scenár si môžete aplikovať, ak by daného podnikateľa niekto vyblikal na diaľnici. Nemysliteľné!

Všetko o autách nájdete na Carmagazin.sk — TU

Foto: Rolls Royce