Legendárna britská rocková kapela odohrala v piatok svoj prvý koncert na socialistickom ostrove v Karibiku. Išlo o historickú udalosť, kedy kubánsky režim prvýkrát nezakázal rockový koncert západnej skupiny.“Rockoví dinosauri” svoj koncert začali príhovorom speváka Micka Jaggera v španielčine, za čo si kapela vyslúžila prvý a zďaleka nie posledný aplauz. V gigantickom komplexe Ciudad Deportiva údajne bolo až 450 000 fanúšikov.

rolling stones

Koncert bol zadarmo. Týmto gestom chceli Rolling Stones vyjadriť solidaritu s najväčším karibským ostrovom a s jeho postupne sa meniacim režimom. Len tri dni pred koncertom totiž Kubu navštívil americký prezident Barrack Obama. Zdá sa, že Kuba sa začína pomaly otvárať aj nenávidenému Západu.

Rockeri na Kube

A čo si mohli Kubánci vypočuť počas historicky prvého koncertu Rolling Stones? Nechýbal ani jeden veľký hit. Kapela odohrala počas dvoch hodín 18 piesní vrátane megahitov ako Start Me Up, Angie, Jumpin´ Jack Flash, Gimme Shelter či nestarnúcej klasiky (I Can´t Get No) Satisfaction.

Kapela i fanúšikovia sa počas koncertu parádne bavili a aj svetové médiá označili túto udalosť za fenomenálnu hudobnú show, akú dokážu divákom ponúknuť len také hviezdy ako Rolling Stones. Len škoda, že v dnešnom hudobnom svete už nesvietia žiadne jagavé hviezdy, len blikajúce hviezdičky, ktorých sláva zväčša zhasne veľmi rýchlo…

rolling stones cuba

Zdroj: bbc.com, Youtube.com  | Foto: raveby.com, TASR, Instagram.com