Náhoda, šťastie, vybičovanie sa alebo jednoducho dohodnutý zápas? Mnohí fanúšikovia slovenského hokeja sa snažili pred pár dňami veriť tým prvým možnostiam. Teraz v ne verí zrejme len málo z nich. Reč je o stretnutí posledného kola základnej časti Tipsport ligy medzi Nitrou a Novými Zámkami.Nitra bola kolo pred koncom istým víťazom základnej časti, novozámockí hokejisti bojovali s Liptovským Mikulášom o ôsme mieste, ktoré zaručovalo play-off a zároveň vyhnutie sa baráži o zotrvanie medzi elitou. Nové Zámky by v prípade víťazstva na ľade neďalekej Nitry mali istotu postupu a nemuseli sa na nič spoliehať. Zápas sa skončil výsledkom 2:3 a “senzácia” bola na svete.

Mnohí tak boli zvedaví na to, ako sa bude Novým Zámkom dariť v play-off, kde ich paradoxne čakala Nitra. Ak by outsider dokázal s favoritom držať krok, pochybnosti o čistote výsledku 2:3 by ustúpili v ústrania. Aká je ale realita? Nitrania nedali súperovi väčšiu šancu a po výsledkoch 8:1, 4:1, 5:4pp a 3:1 vyhrali štvrťfinálovú sériu bez zaváhania v pomere 4:0. Dá sa teda ešte hovoriť o čistom priebehu zápasu posledného kola základnej časti?

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba