„Riško Lintner, trenčiansky rodák, rozbieha sa… Tak nech mu to vyjde…“ Týmito slovami štartoval legendárny slovenský komentátor nájazd Richarda Lintnera na majstrovstvách sveta v Göteborgu v roku 2002, po ktorom bolo jasné, že posielame Švédov… aj s legendárnou odmlkou komentátora, v ktorej si každý v duchu povedal „do prdele“, do bojov o bronzové medaily, aby sme sa po finálovom zápase stali majstrami sveta, hrdými a zaslúženými zdolateľmi Rusov vo finálovom zápase.Ten istý Riško Lintner, ktorý sa o niekoľko rokov rozčuľoval po debakli s Dánskom, že „im tam padne všetko, čoho sa dotknú, do prdele“, keď sme s nimi už po prvej tretine prehrávali.

163

A ten istý Riško Lintner, ktorý nám veľakrát robil „šovku“ medzi zápasmi počas majstrovstiev sveta, napríklad aj minulý rok, a bol autorom nejedného okrídleného výrazu, trebárs slávneho slovného spojenia „píči piva“, sa lúči so svojou bohatou hokejovou kariérou. V nej okrem spomenutých úspechov v drese najcennejšom, reprezentačnom, zažil aj štyri sezóny v zámorí, z toho jednu za klub NHL Nashville Predadors a jednu, skrátenú za New York Rangers.

Za celú redakciu SLOVAK MAN Magazínu, ale určite aj v mene všetkých našich čitateľov, hokejových fanúšikov, fanúšikov športu, a špeciálne toho slovenského, ti chceme odkázať jedno veľké ĎAKUJEME za všetky radosti, ktoré si nám za tie roky robil či už na korčuliach, ale aj bez nich. A pevne veríme, že nám ešte aj nejakú tú radosť urobíš napríklad spoza mikrofónu alebo z lavičky trénera či iného funkcionára. Držíme palce!