Ako to už na tomto krásnom Slovensku býva, nič nie je tak komplikované, aby sa to nedalo ešte viac skomplikovať. Dokonalým príkladom sú životy bežných občanov a ich poplatky za registráciu vozidiel!Podľa novely zákona o správnych poplatkoch, ktorú predložilo ministerstvo financií, by systém poplatkov pri registrácii vozidiel mal prejsť ďalšími zmenami. Po novom by mali menej platiť vlastníci automobilov pri prvej registrácii vozidla, zvýšiť by sa však mali sadzby pri ďalších registráciách. A koho sa to dotkne? Samozrejme, strednej a nižšej vrstvy, keďže tie si málokedy dovolia kupovať nové vozidlá a kupujú jazdenky z druhej ruky.

Pribudnúť má teda koeficient podľa veku zapisovaného vozidla, na základe ktorého sa určí aj konečná výška poplatku pri každom ďalšom zápise vozidla do evidencie. Tento zápis bol doteraz spoplatnený jednotne sumou 33 eur, ktorá zostáva minimálnym poplatkom aj naďalej. V praxi to bude znamenať, že čím dlhšie obdobie od prvej registrácie vozidla uplynie, tým menej pri ďalšej registrácii vlastník zaplatí. Menšia suma ako 33 eur to však nebude, práve naopak, vo väčšine prípadoch pôjde o sumu vyššiu.

Nižšia sadzba pri prvej registrácii nového vozidla ale nebude platiť pre všetky kategórie. Zmenia sa totiž aj sadzby za výkon motora a za silnejšie automobily s výkonom nad 202 kW si opäť priplatíme viac.

Pre lepšie pochopenie novely zákona o správnych poplatkoch si pozrite nasledujúce video:

Zdroj: Facebook.com/automix.sk, Etrend.sk | Foto: Depositphotos.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).