Čína, alebo oficiálne Čínska ľudová republika, nemá vo svojom názve veľmi správne žiadny prívlastok “demokratická”. Aj keď sa krajina na vonok prezentuje ako demokratická, o demokracii v tejto krajine by sa dalo výrazne pochybovať. Od roku 1949 je totiž pri moci Komunistická strana Číny. Aj keď ekonomický pokrok je v krajine ohromný a aj vďaka tomu, že v Číne je umiestnených azda najviac fabrík na svete, pre ktoré neplatia žiadne limity na emisie, v krajine je smiešne lacná pracovná sila a potlačovanie ľudských práv v továrňach je bežným štandardom, stávajú sa z bohatých Číňanov čoraz väčší investori ochotní kúpiť si takmer všetko.

Na Slovensku má jedna z najväčších finančných skupín Čínskych partnerov ako svojich investorov, v susedonom Česku zase skupujú bohaté firmy z tejto ázijskej krajiny veľké strategické podniky. Ale to čo sa reálne deje v Číne, môžete vidieť na nasledujúcom videu, kde ide naozaj o praktickú ukážku, ako sám redaktor hovorí: “Demokracia po Čínsky”.

Zdroj: Jan Kraus FB | Foto: Reprofoto BBC / Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.