Tesla Model S: Mysleli ste si, že elektrické autá sú prdítka s dojazdom pár desiatok kilometrov a výkonom jednolitráka?  Zvýšte pozornosť, padnete na zadok. 

Nikola Tesla

Nikola Tesla bol geniálny fyzik a vynálezca srbského pôvodu, ktorý pôsobil v 19. storočí. Hovorí sa, že predbehol dobu tak, že ešte dnes sme pozadu  ̶  podaril sa mu napríklad pokus o bezdrôtový prenos elektrickej energie. Tesla Motors využíva schému elektromotora odvodenú od Teslovho patentovaného návrhu z roku 1882, aj preto teda  ̶  nie náhodou, vznikol názov Tesla Motors.

Tesla Motors

Jednu z najmladších automobiliek na svete založili v roku 2003. Jej sídlo je Kalifornia, Silicon Valley. Určite nie je prekvapujúce, že v tomto údolí sídlia firmy ako Microsoft, Apple, Facebook či Google. Šéf Elon Musk je zakladateľom spoločnosti PayPal, ktorá prevádzkuje online platobnú bránu a okrem iných podnikateľských aktivít sa venuje napríklad vývoju solárnych panelov, čo nie je úplná náhoda, ako zistíte po prečítaní článku.

Tesla Model S

Viete, čo dokážu dnešné smartfóny. A teraz si predstavte, že podobne ako šikovný telefón sa správa vaše auto. A nie len tak hocaké. Tesla Model S P85+, na ktorom sme sa mali možnosť voziť, si nás absolútne podmanila. Toto je auto budúcnosti, ibaže, a to je veľmi vzrušujúce, sme v dobe, keď ho môžeme mať už v súčasnosti. Ako kedysi prišiel iPhone a nikto nevedel pochopiť, prečo ten telefón nemá žiadne tlačidlá, tak dnes prichádza Tesla a nikto nevie pochopiť, prečo nemá… veď čítajte ďalej.

PREHĽAD RECENZIE
Celkové hodnotenie
AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.