Posledným filmom kde hral DiCaprio (Veľký Gatsby) som nebol v takom amoku ako niektoré dievčatá. Nie že by film nebol veľkolepo a úžasne spracovaný, naopak: kamera, kostýmy a efekty boli na mega úrovni. Chýbal mi však dej, ktorý by ma držal v napätí… No a s podobnými obavami som išiel na Vlk z Wall Street, aj keď upútavky vyzerali mega-dobre.

Úvod filmu naznačoval super storku, ktorú aj film vyrozprával no ale… Napätie? Žiadne, všetci sme vopred vedeli o čom to je, ako sa to stalo a ako sa to skončí… Čakal som nejaké prekvapenie, ale z toho, že celý film sa fetuje a trtká, som nejako extra prekvapený nebol.

„Funny story“ ako Caprio zo seba robí Mr. Beana (scéna ako sa „postihnutý“ plazí do auta), ma skôr nudila a mal som pocit, že tvorcovia sa akosi nevedeli rozhodnúť, či chcú z toho biznisovú story, alebo hlúpu anglickú komédiu. Bez urážky.

A že mi došiel popcorn a cola už v polke filmu a nepomohli ani veľké balenia, …  no … po ceste z kina som premýšľal prečo tam niektoré, úplne o ničom scény a celé kusy deja, ktoré by vôbec nechýbali, jednoducho nevyhodili. Naopak, niektoré scény (začiatočná s hádzaním minitípka do terča) sú tam dva krát.

Nabudúce si pozriem meno režiséra a budem naozaj ostražitý, či na film ísť alebo nie. Haluz bola, že som sa x ľudí pýtal, či na to ísť a nejako ma neodradilo to ich „je to super, áno je to skvelé, ale…“  – nejako som to „ale“  nevnímal. Dnes viem čo to malo znamenať: no proste je to mega zbytočne dlhé (3 hodiny) a zo skvelého filmu to robí mierne nadpriemernú wall-streetovú storku s Capriom, ktorá zas a opäť nebola úplne vo všetkom naj.

Niekoľko dní po zhliadnutí som sa sám seba pýtal, či by som na to išiel opäť (za zchyzofrenickej kombinácie, že by som ten film poznal ale nevidel ho) a odpovedal som si áno. Dnes s dlhším odstupom by som už váhal, aj keď zvedavosť by asi vyhrala.

PS: nezabudnite, že kto seje vietor, žne búrku ;-)