Britská pošta Post Office pripravila pre svojich klientov výnimočne užitočný rebríček. Miesta, v ktorých sa opijete najlacnejšie! Porovnávali sa ceny alkoholických nápojov, napríklad pivo, víno, martini, či miešané nápoje.

Víťazom, ak na rebríček hľadíme z pohľadu najlacnejších, sa stala Praha. Za fľašu piva, pohár vína a pohárik tequily zákazník zaplatí spolu v priemere 37,50 eur. Ako najdrahšia sa ukázala španielska Marbella, kde alkoholické trio vyjde na úctyhodných 93 eur.

TOP 10 miest s najlacnejším alkoholom:

  1. Praha (37 eur)
  2. Budapešť (39 eur)
  3. Krakov (33,82 eur)
  4. Riga (65 eur)
  5. Tallinn (69 eur)
  6. Palma (73 eur)
  7. Berlín (74 eur)
  8. Amsterdam (75 eur)
  9. Barcelona (78 eur)
  10. Londýn (78,50 eur)

Tiež sa vám zdajú tieto sumy pomerne kozmické? Pre porovnanie som si spravil prieskum trhu v našom miestnom šenku. Servítku pod pohár nedostanete, ak chcete pretrepať, nie premiešať, pretrepú vám hlavu o stenu, motivačné citáty sa tiež nedozviete, zato pripiť sa môžete veľmi ekonomicky! Súpravička v podobe fľaše piva (nečakajte holandské dobroty, tie sú pre fajnovky), poháru vína (tenká stopka neprípustná, štamgasti nemajú požadovaný cit v rukách pri pokladaní poháru na stôl) a poháriku tequily (poctivý hrubostenný poldecák, samozrejme, bez soli a citrónu, lebo to je iba americká propaganda) vyjde na veľmi sociálnu sumu 4,7 eur. Päť s tringeltom, nech nežeriem.

pivo

Verím, že v pohostinstvách s červenými obrusmi na stoloch, kde sa krčmár nemenil od zmeny režimu a kde keď vstúpi cudzinec, tak pod stolmi cvakajú vyskakovačky, sa opijete aj lacnejšie, akurát, že asi budete musieť upraviť svoje požiadavky na klasického čapáka pod čiaru, biely strik so sifónom a poldeci borovičky, ktorá vám navodí atmosféru lesa viac ako Revenant v 3D kine. Na zdravie!

Zdroj: postoffice.co.uk