Fajčíte? Pijete? Gemblujete? Drogujete? Nuž aj vy ste sa teda pričinili o to, že sa Slovensko dostalo do rebríčka najskazenejších krajín sveta. Dobre, nebudeme sa hrať na slušňáčikov – aj my. :PČo si budeme klamať, náš národ si ľúbi vypiť, aj cigarety mu viac voňajú než nevoňajú, i svet drog mu je blízky a automaty v pohostinstvách sú tiež takmer vždy obsadené. A presne elementy – alkohol, cigarety, marihuana, amfetamín a hranie hazardných hier zohrali úlohu pri tvorbe 57-miestneho rebríčka najskazenejších krajín sveta. Na stupienku víťazov tohto nelichotivého rebríčka skončili naši českí bratia. Ak by teda nedošlo k rozdeleniu Česko-Slovenska, zviezli by sme sa popri nich a prvenstvo by nezaslúžene patrilo i nám. A toto je jeden z mála prípadov, kedy môžeme konštatovať, že našťastie sa tak stalo a my sme skončili v ďalekom závese za nimi. Ale zas 18. miesto tiež nie je najšťastnejšie, ale šťastnejšie ako prvé, všakže? Dokopy sme si vyslúžili celkové hodnotenie 44,8.

Po Českej republike nasleduje v rebríčku Slovinsko, Austrália, Arménsko, Bulharsko alebo Španielsko. Obrovským prekvapením je pre nás ôsma priečka, na ktorej skončili Rusi. Je to pravdepodobne preto, že poradie neodráža len spotrebu alkoholu, takže hodnotenie vylepšili ostatné kritéria. Alebo je to len mýtus, že Rusi veľa pijú? Mimochodom, v pití alkoholu je na tom najhoršie Bielorusko, kde ročne vypije každý dospelý človek v priemere 19 litrov alkoholu a Ukrajina so 17, 5 litrami alkoholu na dospelého človeka.

Čo sa týka Slovenska, na každého dospelého obyvateľa pripadá 13,31 litra alkoholu a 1 403 vyfajčených cigariet (to je ale peňazí!!!), čo je však aj tak o takmer tisícku menej než u našich západných susedov. Česi totiž vyfajšia 2 125 cigariet.

Rebríček najskazenejších krajín sveta:

1. Česko

2. Slovinsko

3. Austrália

4. Arménsko

5. Bulharsko

6. Španielsko

7. Bosna a Hercegovina

8. Rusko

9. Bielorusko

10. Grécko

11. Taliansko

12. Estónsko

13. Ukrajina

14. Argentína

15. Chorvátsko

16. USA

17. Veľká Británia

18. Slovensko

19. Južná Kórea

20. Írsko

Celý rebríček si môžete pozrieť TU.