Byť v desiatke najbohatších Slovákov sa hocikomu nepodarí. Podľa posledného sčítania obyvateľov sa to nepodarí zhruba 5 413 990 ľuďom. Fňuk, tiež nie ste medzi nimi? Našich najbohatších spoluobčanov spája viacero vecí. Sú bohatí, úspešní v biznise, hoci úspech je v tomto prípade slabé slovo, investujú do médií, angažujú sa v politike. V prvom rade však týchto ľudí spája tvrdá práca a v tom, aby ste tvrdo pracovali vám nezabráni nikto. Takže možno o pár rokov budete v našom článku o najbohatších ľuďoch Slovenska práve vy.

 

10. Viliam Pančík – majetok 210 miliónov, HB Reavis

HB Ravis je developerská spoločnosť pôsobiaca na Slovenskom, Českom, ale aj Poľskom trhu. Spoločnosť dokonca vstúpila aj na realitný trh v Londýne.

9. Rudolf Hrubý – majetok 340 miliónov eur, ESET

ESET je najúspešnejšia firma v IT sektore Slovenska a nečudo, že všetci traja majitelia sa ocitli v rebríčku TOP 10 boháčov.

8. Peter Paško – 340 miliónov eur, ESET

Druhý z troch mušketierov ESETu, firmu založili už v roku 1992, ešte v časoch Československa.

7. Miroslav Trnka – majetok 360 miliónov eur, ESET

Sexy woman kneeling on the floor with whip

Trojicu boháčov z ESETu uzatvára Miroslav Trnka. Spoločnosť ESET v súčasnosti zamestnáva 800 ľudí, z toho polovicu na Slovensku.

6. Ivan Jakabovič – majetok 365 miliónov eur, J&T

„Džej“ v zoskupení J&T reprezentuje práve pán Jakabovič. Jedna z dvoch najväčších finančných skupín investovala veľké peniaze do rozvoja turizmu v Tatrách. Napriek tomu časť ľudí ich projekty viní zo zničenia tatranskej prírody.

5. Jozef a Patrik Tkáčovci – majetok 380 miliónov eur, J&T

Aké by to bolo „džej“, keby nemalo „tí“. Otec a syn Tkáčovci sú spolu s Ivanom Jakabovičom najvýznamnejšími postavami J&T.

4. Martin Kúšik – majetok 440 miliónov eur, Odyssey 44

Bývalý člen finančnej skupiny Penta. Založil vlastnú spoločnosť Odyssey 44, ktorej hlavným cieľom je pomáhať začínajúcim spoločnostiam s ich perspektívnymi projektami.

3. Jaroslav Haščák – majetok 500 miliónov eur, Penta Investments

Jaroslav Hascak

Dostávame sa do top trojky. Druhým z najväčších finančných levov Slovenska je finančná skupina Penta. V posledných rokoch známa najmä investíciami do médií. Penta čelila obvineniam z viacerých nekalých postupov na trhu a Jaroslav Haščák sa tiež objavil na známom spise Gorila.

2. Ivan Chrenko – majetok 650 miliónov eur, HB Reavis

Apollo Business Center I a II alebo Aupark, aj to sú projekty, za ktorými stojí Chrenko a jeho spoločnosť HB Reavis. Napriek druhému miestu v rebríčku bohatých ľudí sa mu úspešne darí vyhýbať sa médiám aj fotografom.

1. Andrej Babiš – majetok 2,04 miliardy eur, Agrofert

Andrej BabisČíslo jeden, oficiálne najbohatší Slovák súčasnosti, zakladateľ spoločnosti Agrofert Holding a celkom ironicky český minister financií. Andrej Babiš. Jeho majetok sa odhaduje na 2,04 miliardy eur, hoci sám stále opakuje, že miliardy nemá, vlastnia ich „iba“ jeho firmy, ktoré vlastní on.

Foto: Facebook