Má vyše päťdesiat, prežil infarkt, 20 rokov sa živil ako vodič dodávky a nikdy neslúžil v armáde.  Jim Atherton sa napriek tomu rozhodol bojovať za lepší svet. Rozpredal svoj majetok, nakúpil zbrane, výstroj a odišiel do Iraku, kde bojuje proti radikálom z Islamského štátu. Keď prišiel na dovolenku domov, do severného Anglicka, rodina a dôstojníci spravodajských služieb ho presviedčali, aby sa už na nebezpečné územie nevracal. Jeho reakcia? Chce bojovať dovtedy, kým nebude ISIS zničená.  

Jim Atherton sám o sebe tvrdí, že bol obyčajným chlapom z predmestia, ale keď videl, že radikáli z Islamského štátu rozpútali teror na území Iraku a Sýrie, rozhodol sa, že prispeje k ich porážke. Cez inzerát predal auto, dve motorky a loď, čo mu vynieslo približne 18 tisíc libier. Za tieto peniaze si kúpil automatickú pištoľ Glock, útočnú pušku AK-47, brokovnicu, výstroj a muníciu.

Jim Atherton

Jim sa pridal ku kresťanskej milícii Dwekh Nawsha, čo v preklade znamená Sebaobetovanie. Jej členmi sú prevažne kresťania. Okrem toho, že tento chlapík chráni kresťanské dediny v oblasti pred radikálmi ISIS, spláca aj dlh svojej rodine. Jeho otec je bývalý vojak a jeho brať Sean zomrel v Iraku.

Jim Atherton

Jeho hlavným poslaním je však boj proti islamským radikálom. „Cítil som, že musím niečo urobiť. Chcel som, aby moje vnúčatá vedeli, kto som naozaj,“ vyjadril sa pre The Sun muž, ktorý vychoval tri deti a v Anglicku sa staral aj o opustených psov.

Jim Atherton

Vysvetlil, že nikdy nebol agresívny, je mierumilovnej povahy, taktiež necíti žiadnu nenávisť voči moslimom. Chce však brániť nevinných ľudí, ktorí sú voči krutosti ISIS bezmocní.

Jim Atherton

Muži v jednotke, kde Jim bojuje, sú dva týždne v prvej línii a dva týždne mimo oblasti bojov. Počas voľna si odhodlaný bojovník rád číta alebo prostredníctvom Facebooku komunikuje s priateľmi.

Zdroj: echo24.cz, YouTube.com Foto: Facebook.com