Ralph Lauren, nenápadný šedivý pánko, ktorému tiahne na 80, toho v živote dokázal naozaj veľa. Založil chronicky známu odevnú spoločnosť nesúcu práve jeho meno a znak stelesňujúci hráča póla, vďaka čomu nesie značka pomenovanie Polo Ralph Lauren. A prečo práve znak póla, keď oblečenie z jeho dielne nie je u väčšiny športovcov obľúbené? Ralph to mal veľmi dobre vymyslené.

V jednom z rozhovorov Ralph vysvetlil, prečo je v znaku práve hráč póla. Pólo ako šport pre Laurena stelesňovalo akúsi noblesu a eleganciu, vždy bolo športom pre vyššie vrstvy a práve tam chcel smerovať aj svoju značku, čo sa mu podarilo, ak si odmyslíme fejky z Miletičky s logom na pol trička.

Majetok Ralpha Laurena sa odhaduje na viac než 5 miliárd amerických dolárov…

Majetok Ralpha Laurena sa odhaduje na viac než 5 miliárd amerických dolárov. Práve vďaka tomu sa mohol venovať aj svojej vášni a tou sú historické automobily. Jeho zbierka je famózna a vtisne do očí slzy nejednému fanúšikovi veteránov. Či už od dojatia, že sa tak výnimočné kusy zachovali v tak perfektnom stave, alebo skrátka iba zo závisti.

V zbierke sa nájdú kúsky akó 1962 Ferrari 250 GTO, dve Ferrari Testarossa, Mercedes-Benz 300 SL Gullwing, 1929 Bentley 4½ Litre a ojedinelé Lamborghini Reventón Roadster. Zbierka áut bola výnimočne dostupná aj na Newyorskom módnom týždni, kde sa ňou majiteľ hrdo pochválil.

Zbierka historických vozidiel Ralpha Laurena

Foto: carsut.com, fashionbeans.com