Máte radi dobrodružstvo? Radi sa bojíte? Potom by nasledujúce miesta na Slovensku rozhodne nemali uniknúť vašej pozornosti. Vybrali sme pre vás najstrašidelnejšie miesta našej krajiny.Psychiatrická liečebňa Pezinok

Opustená psychiatrická liečebňa v Pezinku ukrýva množstvo nejasností. Už neraz sa sem vydali takzvaní lovci duchov, ktorí sa snažili aspoň časť z nich vysvetliť, avšak neúspešne. Aj naďalej tak každý, kto sa tu nejakou náhodou ocitol, vraví o nepochopiteľných zvukoch z interiéru nemocnice, kriku, plači, ale aj buchote. Podľa domácich tu neprespávajú ani bezdomovci a iné sociálne nižšie vrstvy, pretože sa boja.

Foto: 2indahouse.blogspot.com

Čachtický hrad

Hrad preslávený predovšetkým ako bydlisko „Lady“ Báthory predstavuje jedno z najzáhadnejších miest, aké na Slovensku možno nájsť. Legenda, ktorá vraví o tom, že duša zavraždeného ostáva živá až do momentu, kým sa nepomstí, zdá sa, platí aj v tomto prípade. Denné krviprelievanie v prospech grófky Báthoričky sa definitívne skončilo 21. augusta 1614, kedy našli na hrade grófku mŕtvu. Existujú tri rôzne povery, ako vlastne čachtická pani prišla o život: prvá vraví o otrávení, tá druhá zasa o veľkom trápení a následnej smrti samotnej Báthoričky. Najzaujímavejšia je tretia z nich, podľa ktorej umrela grófka na nedostatok ženskej krvi.

Foto: Cachtice.sk

Michalovský panelák

Zničených panelákov, respektíve zdevastovaných budov, je na Slovensku mnoho. Len málo z nich sa ale môže popýšiť príbehom, akým disponuje slávna bytovka z Michaloviec. Na sídlisku SNP mala totiž vyrásť kvalitná stavba s približne 200 bytmi pre rodiny s deťmi. Po 3 rokoch sa ale práce prerušili, dôvodom mal byť nedostatok finančných prostriedkov. Odvtedy ubehlo už 25 rokov, no byty dokončené stále nie sú – a ani nebudú. Z paneláka sa medzičasom stalo ubytovanie potkanov, bezdomovcov i feťákov. Nájsť na chodbách injekčné striekačky, fľaše od alkoholu a krvavé fľaky preto nie je nič výnimočné.

Urbanexploration.sk

Cintorín vo Važci

Cintorínov je na Slovensku skutočne mnoho. Každý z nich má pritom jedinečnú atmosféru, ktorá sa neopakuje na dvoch miestach súčasne. A hoci nechceme ani jedno z miest verejného odpočinku zosunúť na nižšiu úroveň, jeden z cintorínov na Slovensku predsa len vyčnieva. Rozprestiera sa vo Važci a je najväčším neoficiálnym cintorínom nemeckých vojakov. V udržiavanom areáli sa na ploche 2,5 hektára nachádza približne 6 500 padlých mužov. Masový hrob je o to zaujímavejší, že sa nachádza priamo pod Tatrami, ktoré jeho atmosféru ešte znásobujú.

Foto: Panoramio.com

Reštaurácia Fontána, Dunajská Streda

Reštaurácia Fontána patrí v Dunajskej Strede k jedným z najobľúbenejších podnikov v meste. Len málokto si totiž spomenie na 25. marec 1999, kedy sa práve v priestoroch reštaurácie Fontána udiala najväčšia mafiánska vražda v histórii Slovenska. V pohostinstve bolo zavraždených 10 členov mafie, vtedajšieho bossa slovenského podsvetia Tibora Papáya nevynímajúc. Celkovo vyletelo v reštaurácii až 113 nábojov, ktoré kompletne spustošili jej interiér. Ak dnes prehliadnete spomienkovú tabuľu, o tragédii sa nemusíte vôbec ani dozvedieť.

Foto: Mapio.net

Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.