Vladimír Putin sa po skončení Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade stretol so zahraničnými novinármi a rozhodne si nedával obrúsok pred ústa. Otvorene povedal, že ľudstvo je na pokraji jadrovej vojny. Ruský prezident vyčítal novinárom, že šíria hlúposti a len slepo preberajú dezinformácie, ktoré im poskytujú Spojené štáty americké.



Mal na mysli protiraketové systémy, ktoré sa budujú vo východnej Európe. Poukázal aj na to, že po uzatvorení jadrovej dohody s Iránom bolo tvrdenie, že spomínané systémy majú chrániť proti iránskym raketám, obyčajnou lžou. Putin ešte pritvrdil a novinárom poriadne vynadal. „Iba vám rozprávajú hlúposti, vy im veríte a šírite medzi občanmi vo svojej krajine. Necítite blížiace sa nebezpečenstvo a to ma znepokojuje. Ako je možné, že nechápete, že svet sa uberá nenávratným smerom? Má vôbec niekto v tejto smradľavej hromade, ktorou oficiálne médiá sú, svedomie? Má vôbec niekto dostatok inteligencie, aby mu došlo, čo hovorí Putin, a teda že novinári pomáhajú tlačiť planétu do tretej svetovej vojny?“

Zdroj: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)