Prvé skúšobné testy najrýchlejšieho pozemného dopravného prostriedku Hyperloop sú na svete. Viesť sa takouto rýchlosťou bude doslova šialené!O Hyperloope sa toho v poslednom čase hovorí veľa. Nadzvukový dopravný systém, ktorý navrhol miliardár Elon Musk, už má za sebou prvé kroky smerom ku realite. V americkej Nevade prebehlo testovanie prvého prototypu, ktorý sa z 0 na 187 km/h dostal za 1,1 sekundy. Vývojári však musia vyriešiť ešte mnoho otázok, kým sa Hyperloop stane skutočnosťou. Vo videu, ktoré je dostupné na Youtube, vidieť, ako sa po trati ženie zvláštne vyzerajúca kovová konštrukcia, ktorú po niekoľkých sekundách zastaví nános piesku použitý namiesto bŕzd.

Vysokorýchlostný dopravný prostriedok, ktorý znamená revolúciu v cestovaní, bude možno vybudovaný aj na Slovensku. Hyperloop technologies nedávno rokovalo s predstaviteľmi ministrestva poľnohospodárstva Slovenskej republiky o variante, ktorá by na začiatok spájala Bratislavu s Viedňou a neskôr by sa spojenie rozšírilo aj medzi iným mestami.

Projekt je rozdelený na viacero častí, na ktorých sa pracuje súčasne. Iný tím vývojárov zasa pracuje na vývoji vzhľadu a materiálového zloženia kapsulí či potrubia. Všetci sú z projektu nadšení, či už vývojari alebo široká verejnosť. Skepticizmus je len vo vyjadreniach ľudí, ktorí sledujú ekonomickú stránku projektu. Podľa nich bude projekt omnoho drahší ako predpokladá Elon Musk, ktorý odhadol hodnotu Hyperloopu na 6 miliárd dolárov.

Just another day at the office… #thefutureishappening

A post shared by HyperloopOne (@hyperloopone) on

the entire 12' full scale #hyperloop Mockup before installing the interiors

A post shared by Hyperloop (@hyperloopstudent) on

 

Zdroj: Theguardian, Youtube | Foto: Youtube, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.