To, že na Slovensku je množstvo Tesiel, berie na vedomie aj samotná automobilka. Preto bude stáť “Tesla Superchanger” na našom území ako vôbec prvom spomedzi krajín Česko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko a východnejšie.Fakt, že Tesla je auto, ktoré si vás podmaní, si môžete prečítať v našom redakčnom teste, kedy sme vďaka Tesla autoklubu mali možnosť vyskúšať si auto na vlastnej koži.

Tesla supernabíjačky v Európe
Aktuálna situácia v Európe – Tesla supernabíjačky

Čo je Tesla Supernabíjačka?

Ide o špeciálny typ nabíjačky, ktorá nabije Tesla Model S do 90 % stavu batérie (odporúčané nabíjanie) za 40 – 45 minút. Len pre porovnanie – z bežnej elektrickej zásuvky, ktorú máte doma, by ste Teslu Model S nabíjali asi jeden deň.

Kde bude Tesla Supernabíjačka na Slovensku?

Vieme presnú lokáciu novej supernabíjačky od Tesly. Nachádzať sa bude vo Zvolene asi 2 kilometre od rýchlostnej cesty R1 Trnava – Banská Bystrica. Bude stáť zatiaľ pri nemenovanom hoteli.

Elon Musk Superchanger
Majiteľ firmy Tesla Motors. Vizionár a veľkopodnikateľ Elon Musk

“Pri rýchlonabíjačke je dôležité, aby stála niekde, kde je bezpečne a kde je čo robiť. Zároveň sme museli vybrať miesto, kde je možné pripojiť stanicu na obrovský výkon, ktorý Tesla Supernabíjačka potrebuje. Hotel, pri ktorom bude stanica umiestnená, je non-stop otvorený, takže sa nebudú musieť báť ani rodiny s deťmi večer či v noci na supernabíjačke zastaviť a svoju Teslu dobiť,” hovorí hovorca Tesla autoklub Slovensko.

Kedy bude Tesla Supernabíjačka na Slovensku otvorená?

Stavba novej Supernabíjačky je už v procese. Otvorená bude najneskôr začiatkom januára 2016, čiže už o pár dní. Len pripomíname, že s eletrostanicou Tesla Superchager, ktorá bude na Slovensku otvorená, môžete nabiť iba automobil značky Tesla. Takisto je samozrejmosťou, že tieto nabíjačky sú pre všetkých majiteľov automobilov Tesla doživotne zdarma.

Nový Tesla Model 3 bude predstavený už v marci 2016

Medzi ďalšími novinkami automobilky bude predstavenie ľudovo dostupného vozidla – Tesla Model 3, ktorý by mal začínať s cenou na 35.000 dolároch, čo je pri štartovacej cene Tesla Model S (55.000 dolárov) či Tesla model X (90.000 dolárov) naozaj krok smerom ku zákazníkom aj z radov bežného obyvateľstva. Do výroby však pôjde Tesla Model 3 najskôr v roku 2017.

Tesla Model 3
Jeden z mnohých konceptov, ako by mal / má vyzerať nový model od Tesly: Model 3. Na finálnu podobu si však musíme počkať do marca.

Foto: Tesla, Marketmadhouse.com