Sean Kenney je dospelý muž pracujúci v oblasti, ktorá mu umožňuje tvoriť veľkolepé diela z najobľúbenejšej skladačky na svete. Viete si predstaviť, že by ste zanechali kancelársku prácu a začali biznis s niečím, čo vám umožňuje hrať sa počas pracovnej doby? Sean Kenney je renomovaný a oceňovaný umelec, ktorý z milióna malých kúskov tejto pomaly kultovej skladačky (história skladačky sa datuje od roku 1932) vytvára pre exkluzívnych zákazníkov z celého sveta moderné sochy. Svojej práci sa venuje už 10 rokov a za ten čas v nej dosiahol naozaj skvelé výsledky.

Sean Kenney má prácu pri ktorej sa hrá

Sean Kenney pracoval dlhých 10 rokov ako kancelársky úradník, táto práca ho však vôbec nenapĺňala. Sean totiž patrí medzi ľudí, ktorí musia stále niečo tvoriť a nechať svoju fantáziu pracovať na plné obrátky. Už v detstve miloval malé farebné dieliky, z ktorých sa dali vytvárať úžasné výtvory. Tak prečo nespojiť vášeň s biznisom?

Väčšina projektov tohto muža, ktorý o sebe hovorí, že má stále 12 rokov a v podstate je “profesionálnym chlapcom”, začína ako kreslené návrhy, mnohé však skončia ako komplikované inžinierske projekty, ktoré pokračujú dlhými hodinami neúnavnej práce, až kým nevznikne konečný výsledok. Medzi jeho najťažší a časovo najnáročnejší výtvor patrí socha páva, na ktorú spotreboval 68 827 kúskov dielikov.

Socha, na ktorú spotreboval najviac dielikov, má podobu bieleho medveďa s malými medvieďatami. Na jej vytvorenie spotreboval 125 467 dielikov. Jeho najobľúbenejší dielik je 1×1 svetlometná kocka, ktorú dokáže použiť tromi spôsobmi. Okrem hrania sa s Legom píše Sean Kenney aj knihy pre deti. Na svojom konte ich má už 8 a dokonca patria medzi najpredávanejšie detské knihy s inšpiráciami. So svojou manželkou a dvoma deťmi žije v New Yorku.

Sean Kenney tvorí sochy z lega na zakázku

Najprepracovanejší výtvor z lega je socha páva

Zdroj:seankenney.com