Spomínam si na jednu z mojich bývaliek, mal som ešte pred dvadsiatkou. Sedeli sme v pizzérii a ja som dojedal posledné dva trojuholníky margarity, zatiaľ čo oproti mne sedla moja frajerka a po tvári jej stekali obrovské kvapky sĺz. Vraj nie som hento a vraj nie som toto, nerobím tamto, nemôžem to, čo ona má rada a kedy ona môže a nie vtedy, kedy ja môžem a potom keď tak, aj tak nerobím tak, ako by ona chcela, aby som to robil…

Dojedol som a vzal krabičku cigariet so zapaľovačom: „Prepáč, musím si ísť zapáliť, je toho na mňa toľko, že ani neviem, čo by som ti na to všetko povedal“. Vonku pred pizzérkou sa ku mne na „fajčiarsku“ pridal majiteľ reštaurácie, ktorý nás pozoroval: „Problém s frajerkou?“ „Také niečo,“ odpovedal som. „Ja som na to prišiel už dávno. Po roku to treba vymeniť! Ja som práve teraz vymenil a som úplne šťastný,“ hodil očkom na jeho spokojne vyzerajúcu partnerku sediacu vo vnútri s časopisom v ruke.

Usmial som sa a odišiel dovnútra. S tým dievčaťom som bol ešte zopár mesiacov a bolo to peklo. Dnes je vydatá, deti a s najväčšou pravdepodobnosťou ju nebaví šukať nejakého iného nešťastníka ;).Čo som ale za tie ďalšie roky a ďalšie vzťahy po nej vypozoroval je, že rok vo vzťahu je taká zvláštna inkubačná doba. Prvé tri mesiace to je absolútna zamilovanosť, ktorá sa postupne rozplýva približne ďalších 9 mesiacov. Ak váš vzťah presiahne cez rok, už to nie je o zamilovanosti.

Veľkí romantici by povedali, že ak ste spolu dlhšie ako rok a stále žijete v totálnej harmónii (a nemáte žiadnu milenku), tak už to nie je o zamilovanosti, ale o tom, že niekoho naozaj milujete. Nielen pre jeho kladné vlastnosti, ale ľúbite ho aj pre tie jeho negatíva. Ak však niekto nevie akceptovať, aký ste, zrejme je na čase povedať:

„zlatko, asi nám to nefunguje a bude lepšie, ak to skúsime každý svojou cestou“.

Samozrejme, že sa nemôžete na 100 % správať tak, ako keby ste frajerku nemali, musíte urobiť nejaké tie kompromisy, pretože vzťah bez kompromisov neexistuje, ale nemôžete sa ani na 100 % podriadiť svojmu proťajšku. Žijete predsa svoj život, nie jej. Aj druhá strana musí pochopiť, že máte nejaké svoje záľuby, ktorým chcete venovať čas, že máte svoje zvyky a hlavne tiež svoje zlozvyky. Pretože každý sme nejaký. Kto je dokonalý, nech prvý hodí kameňom, že áno.

nahnevana-frajerka-priatelkaPrečítajte si tiež:
Frajerka je strata času! 8 dôkazov, ktoré vám doteraz nedošli

 

Preto si často ešte aj dnes spomeniem na majiteľa reštaurácie, ktorý mal svetovú pravdu. Po roku to treba meniť ;-). Veď je toľko krásnych dievčat, ktoré pobehuje ulicami, školami, úradmi, obchodmi, kaviarňami, barmi či diskotékami, že by bolo zatrateniahodné za život nevyskúšať viaceré z nich. Aká je vaša skúsenosť? Smerujte do diskusie pod článkom.