Znie to síce trochu sci-fi, ale nová antikoncepcia pre pánov funguje naozaj ako z filmu budúcnosti.Asi očakávate, že tento vynález má na svedomí nejaký lekár, žena alebo vedec, ale mýlite sa. Na tento revolučný spôsob zabránenia počatiu prišiel nemecký tesár Clemens Bimek už pred 20 rokmi. Až teraz sa však rozhodol dať si svoj objav patentovať pod názvom Bimek SLV a uviesť ho čo najskôr do predaja.

Napriek mnohým skeptikom sa tento pán nedal od svojho nápadu odradiť a po patentovaní sa stal prvým zákazníkom, ktorý si vyskúšal, ako to celé funguje v praxi. Mini zákrok sa vykonával približne 30 minút pri lokálnom umŕtvení, a tak bol Bimek pri vedomí a asistoval pri vlastnej implantácií. Ide o jednoduchý, extrémne maličký a ľahký prepínač, ktorý má muž implantovaný v miešku a vždy, keď sa schyľuje k možnému počatiu, jednoducho na povrchu nahmatá spínač, stlačí OFF a malá klapka v semenovode zastaví prívod spermií. Aké jednoduché, však?

panska antikoncepcia on off
Prívod spermií sa jednoducho ovláda pomocou tlačítka ON a OFF.

Má to, samozrejme, aj háčik a zatiaľ nedoriešené otázky. Tým prvým je fakt, že na mieste stretu semenovodov sa môže vytvoriť jazvička, ktorá môže zabrániť priechodu spermií, aj keď je zapnuté ON. Ďalším problémom je zatiaľ nedoriešená klapka, ktorá sa môže časom upchávať, najmä ak máte stále a často zapnuté OFF.:)

V priebehu roku sa má vynález vyskúšať na 25 mužoch a po vychytaní všetkých mušiek (a spermií) sa môže stať výbornou náhradou za nepríjemnú a trvalú vazektómiu. A možno sa poteší aj vaša partnerka, že sa teraz o antikoncepciu pre zmenu postaráte vy.

Ako funguje revolučná pánska antikoncepcia

Zdroj Foto: telegraph.co.uk, Youtube, cz.depositphotos.com