Na prvý pohľad sa môže zdať, že sám veľký Hollywood už ostal bez svojej povestnej múzy, ktorá ho kopla do zadku a odišla kade ľahšie, keďže s prerábkami a ďalšími časťami obľúbených filmov, akoby sa vrece roztrhlo. Od remakov snímok Full House, Kniha Džunglí až po prachom zahrabaný Baywatch sa dostávame k podobne známemu veľkofilmu Jumanji: Vitajte v džungli.Spomínam si, že ako menší chlapec som videl Jumanji asi miliónkrát. Stále, keď bežal v telke, som ho s údivom sledoval. Aj keď som s odstupom času od premiéry poznal už skoro každú scénu filmu, vždy ma uchvátila tá magickosť samotného príbehu. Hneď ako som dopozeral nový Jumanji trailer, šokoval ma obrovský rozdiel od originálu, no po chvíľke ma nostalgia opustila a pochopil som, že tvorcovia ho urobili ešte lepším, pričom pridali aj viaceré vychytávky.

Namiesto nudnej stolovej hry, ktorá vytiahne opustené deti do magického sveta naplneného neuveriteľnými zvieratami, prichádza do hlavnej úlohy strašidelná videohra. Tá už nebude miešať kockami, ale rovno zmení hlavných hrdinov na prieskumníkov v divokej džungli. Nový kabát, ktorý filmu dáva nádych druhého tisícročia, vás určite neodradí, práve naopak.

V momente, ako herci The Rock, Kevin Hart a Jack Black pristanú na scéne, film naberie šmrnc príjemnej komédie a začína vyzerať podivuhodne veselý. Hra sa postarala o to, že namiesto toho, aby si všetci hráči a herci v jednej osobe zahrali svoje zvyčajné a zábavné ja, dostanú pre zmenu nový výzor v podobe tínedžerov v rôznych telách.

Dúfajme, že film zadelí poriadne vzrúšo v kinách po celom svete. Jediný problém? Do Vianoc sa ho zrejme nedočkáme.

Zdroj: askmen.com | Video: YouTube