Ak vaša babka, mama alebo nebodaj frajerka (ale asi z inej planéty, vážte si ju!) rada háčkuje a jej zbierka dečiek vo vašej skrini stále rastie, konečne prišiel čas, aby vám nejaká šikovná krajčírka z týchto bytových dekorácií vytvorila háčkované nohavice, ktoré sú novým módnym trendom. Shuyler Ellers, prevádzkovateľka Lord von Schmitt na Etsy, čo je medzinárodný portál na predávanie handmade produktov, teda ručne vyrábaných, sa venuje výrobe nohavíc  z recyklovaných materiálov. Čuduj sa svete, kúsky nevytvára len pre ženy, ale aj pre mužov. Ich výroba spočíva v recyklácii hačkovaných diek, ktoré sú jedinečnou súčasťou ľudovej tvorby amerických remeselníkov 60. rokoch. Za pomoci nožničiek a šijacieho stroja z nich Ellers vyrába módne vychytávky.

Šikovná krajčírka sa naučila háčkovať v Barcelone, no chcela ľuďom priniesť niečo iné než typické háčkované kúsky. Po niekoľkých hodinách pletenia denne jej napadlo, že by mohla „spojazdniť“ nevyužité staré deky a použiť ich ako materiál na háčkované modely. Ellers sa biznis rozbehol behom niekoľkých hodín a hneď začala dostávať ponuky z celého sveta. Sama si háčkované nohavice nevie vynachváliť a nosí ich nielen na bežné nosenie, ale aj na spanie či párty, kde vždy pritiahnu každého pozornosť.

Ellers si ale ku podivu nikdy nič neuháčkovala, dokonca ani deku. Radšej využíva jednoduchší spôsob recyklácie, pomocou ktorého trvá výroba modelov rýchlejšie, čo sa zároveň odráža aj na ich cene a ekologickej šetrnosti.

Kým sa aj v našich uliciach nezačnú objavovať muži v háčkovaných nohaviciach, myslíme, že momentálne by ste nimi zaručene zabodovali aspoň na takej žúrke! A možno po vás začnú ostatní crazy chlapi opakovať ako cvičené opičky, čo vy viete. :) No zaiste sa nevyhnete ani posmeškom, veď viete – Slováci.

hacko 1 hacko 2 hacko 3 hacko 4 hacko 5 hacko 6 hacko 7

Zdroj, foto: boredpanda.com