Prešov – ta to mesto šaľene. Inak povedané, zdá sa, že v Prešove je možné všetko. Ďalším dôkazom je jedna z miestnych kaviarní, ktorá svojou propagáciou baví nielen obyvateľov Prešova, ale aj zvyšok Slovenska, ktorý počiny zamestnancov sleduje na Facebooku. A čím je vlastne kaviareň výnimočná?

Kaviareň Nico Caffé môže na prvý pohľad pôsobiť úplne obyčajne, útulný priestor na ranné prebúdzanie, prečítanie si dennej tlače, alebo na stretnutia s priateľmi, nijako špeciálne nevytŕča. Čo ale robí túto kaviarňou výnimočnou, je fakt, že zamestnanci si dávajú záležať na každej drobnosti, vrátane propagácie pred budovou. Klasická tabuľa, na ktorej je zväčša napísaný jedálny lístok a cenník, sa tak v Prešove mení na priestor, kde sa môžu zamestnanci Nico Caffé vyblázniť.

Ako to vyzerá v praxi? Jednoducho. Na tabuli sa pravidelne objavujú vtipné nápisy, ktoré prinútili už nejedného okoloidúceho pristaviť sa a pobočku navštíviť. Zaujímavosťou je, že tieto nápisy sú písané vo východniarskom nárečí, ktoré je v Prešove pomerne vysoko rozšírené. Prezrite si tie najlepšie nápisy z tabúľ, veríme, že ich dokážete rozlúštiť, nech už ste odkiaľkoľvek.

Foto: Facebook