Účinkovanie našej reprezentácie na domácich MS v hokeji je už síce za nami, no otázky ohľadom budúcnosti trénera Craiga Ramsayho sa práve teraz začali naplno vynárať. Fanúšikovia si vo väčšine prípadov prajú, aby zostal, no zdá sa, že všetko bude úplne inak! 

68-ročný kouč Craig Ramsay mal pri slovenskej hokejovej reprezentácii zmluvu na dve sezóny. Tá mu o pár dní definitívne vyprší a podpísanie novej je zatiaľ v nedohľadne. Tréner brankárov Ján Lašák sa navyše pred médiami zdá sa trochu preriekol, keď po zápase s Dánskom povedal, že je pre neho emotívne to, že tréner Ramsay pri reprezentácii končí. Skonštatoval, že sa pri ňom všetci veľa naučili, a že to boli úžasné dva roky.

Samotný Ramsay pritom o svojej budúcnosti špekulovať zatiaľ veľmi nechcel a povedal, že na definitívne rozhodnutie potrebuje minimálne mesiac. Fanúšikovia aj odborná verejnosť sú však po tomto Lašákovom vyjadrení skeptickí a myslia si, že osud kanadského kouča je už vopred spečatený. Spoločne s ním končí zmluva aj generálnemu manažérovi reprezentácie Mirovi Šatanov, čo by bola takisto pre slovenský hokej veľká strata.

Craig Ramsay je u fanúšikov Slovenska veľmi obľúbený.

Zdroj: Sport.sk | Foto: Instagram/Hockeyslovakia, YouTube