Jedna z najstarších nezodpovedaných otázok ľudstva je tá, či sme vo vesmíre sami. Stovky indícií nám hovoria, že nie sme a že nás dokonca v minulosti iné bytosti navštívili, prípadne ovplyvnili našu minulosť.Napriek tomu však nik nemôže s istotou povedať, že sa niekde iné bytosti alebo aspoň organizmy nachádzajú. Vedci v súčasnosti hľadajú vo vesmíre planéty, ktoré sa nejakým spôsobom podobajú tej našej. No a najnovší objav hovorí o tom, že sa našlo ďalších desať planét, ktoré sa vo svojich planetárnych systémoch nachádzajú v Goldilockovej zóne a sú nádejnými planétami pre život. To znamená, že sú podobne ako Zem, dostatočne ďaleko od svojho “Slnka”, no zároveň dostatočne blízko na to, aby na nich mohla byť voda. Práve voda je totižto základným predpokladom života.

Dnes vedci evidujú viac ako 4 000 takých planét, z ktorých je však potvrdených ako skutočne podobných Zemi len 30. Všetky sú však nepredstaviteľne ďaleko na to, aby k nim mohla byť vyslaná sonda.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt surprised gif

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: Twitter | GIF: imgur

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba