V kinách už niekoľko dní fičí najnovší marvelovský filmový počin o hrdinovi menom Deadpool, ktorý, mimochodom, vrelo odporúčame. Keďže sa jedná o atypického hrdinu, ktorý perlí jednu vtipnú hlášku za druhou a film celosvetovo láme rekordy v mnohých smeroch, rozhodli sme sa venovať komiksovej postave Deadpoola pozornosť a pripravili sme si pre vás tie najzaujímavejšie prekvapivé fakty.Nakoľko film sčasti priblíži svet a minulosť tejto postavy, rozhodli sme sa upustiť od faktov, ktoré sa dozviete z filmu (aby sme zbytočne nespojlerovali pre tých, ktorí to ešte nevideli) a dať priestor neznámym a šokujúcim informáciám.

Postava Deadpoola nie je originálna. Presne tak. Deadpool vznikol v roku 1991 ako protiodpoveď na DC postavu Deathstroke, nakoľko majú identické schopnosti a vlastnosti. Autori Deadpoola tvrdia, že sa jednalo o čistú náhodu, no občianske meno Deadpoola (Wade Wilson) je takmer identické s občianskym menom Deathstrokea (Slade Wilson). Len škoda, že Deathstroke vznikol v 1980…

deathstroke a deadpool

Deadpool sa prvýkrát predstavil v komikse New Mutants #98, kde stvárnil superzločinca a vôbec sa o ňom neuvažovalo ako o protagonistickej kladnej postave známej zo súčasnosti.

Jeho pôvodný názov nemal byť Deadpool, ale Joke.

Deadpoolova matka zomrela na rakovinu, keď bol ešte dieťa. Vychovával ho otec, ktorý bol vojenský generál.

Je jediný charakter zo sveta Marvelu, ktorý si uvedomuje svoju existenciu v komiksovej podobe a narúša tak tzv. “štvrtú stenu” (priestor, ktorý oddeľuje čitateľov/publikum od “umelca”), keďže neustále naráža na fakt, že je kreslený a že sa o ňom píše komiks.

Jediný človek, ktorého si Deadpool váži a ktorého rešpektuje, je Steve Rogers, známy ako Kapitán Amerika, pretože práve Steve bol počas Wadeovej puberty jeho vzorom.

captain america 99

Jeho priateľka Vanessa Carlysle, ktorú opustil, prešla k mutantskému projektu (ktorý vytvoril aj Deadpoola) a spravili z nej mutantku menom Copycat.

Deadpool zbožňuje Spider-Mana a za každú cenu sa s ním snaží kamarátiť.

Má rád zvieratá, preto sa počas celej svojej existencie ani raz nedotkol a neublížil ani len muche. Doslovne!

Len dve veci dokážu zabiť Deadpoola – sťatie hlavy a jadrový výbuch.

deadpool037b

Predtým, než sa oženil so Shiklah, čoby vládkyňou podsvetia a snúbenicou samotného Draculu, jeho milenkou bola Black Widow.

Deadpool má dcéru Eleanor, ale jej matka zomrela pri pôrode. Preto ju dal do opatery svojej kamarátke, agentke S.H.I.E.L.D.-u, Emily Preston, ktorá sa jej ujala a vychovávala ju ako vlastnú.

Je hrdý Kanaďan, často v komiksoch rozpráva o “Veľkom bielom severe” a používa metrický systém (t.j. jednotky ako meter, liter a gram).

Keďže mu dorastajú časti tela, pravidelne sa v komiksoch zúčastňuje darcovstva orgánov tým, ktorí to potrebujú.

Existuje séria komiksov zvaná Deadpool Kills The Marvel Universe, kde Deadpool postupne vyvraždí každého hrdinu z Marvelu (od Avengerov až po X-Menov či Spider-Mana).

Deadpool Kills The Marvel Universe

Foto: Foxmovies.com, Marvel.com