Na internetovej prezentácii www stránkou záleží. A veľmi. Pretože je to rovnaké ako prvý dojem – chceli by ste ísť na rande so ženou, ktorá sa vám nepáči alebo vás aspoň trochu nezaujme na prvý pohľad? To asi sotva. A to si veľa podnikateľov neuvedomuje – prečo by si ich ľudia mali vybrať, keď nemajú dobre vyzerajúcu web stránku? Dnes predávajú emócie a dobrý prvý dojem je veľmi silnou emóciou, ktorá dokáže zásadne ovplyvniť vzťah predajca – zákazník.

 

Ako by mala vyzerať web stránka?

Tvorba www stránok je umenie, možno to na vás pôsobí nadnesene, ale je to tak. Pretože spojiť funkčnosť a príťažlivý dizajn web stránky chce naozaj veľkú dávku zručnosti. Dnes je dôležitý jednoduchý a lineárny dizajn. Dlhá scrollovacia stránka, kde ukážete svojim návštevníkom to, čo chcete, aby videli. Vždy sa pýtajte: „Čo na stránke potrebujú nájsť návštevníci.“ Nikdy sa nepýtajte, čo tam potrebujete mať vy. Ináč by ste mali stránku plnú zbytočností. Atraktívny dizajn, príťažlivý obsah, storytelling, žiadne tapety textu, ale prehľadný, zrozumiteľný a vtipný tón písania, infografiky – toto všetko je základom úspešného webu.

Nízka návštevnosť?

Môžete spĺňať všetky tieto podmienky a aj tak bude návštevnosť vášho webu ďaleko za očakávaniami. Čo robiť v takomto prípade? Prišiel čas skúsiť SEO optimalizáciu. Hoci každý webdeveloper má základy SEO, je lepšie si to dať skontrolovať špecializovanej firma, ktorá odhalí dôvod vašej nízkej návštevnosti. A samozrejme, keď budete mať záujem, aj ho odstráni.

Aký je najlepší SEO nástroj?

SEO znamená search engine optimalization a to je? Cieľom SEO je, aby sa vaša stránka viac kamarátila s internetovými prehliadačmi. Takže je to optimalizácia údajov a obsahu vašej stránky tak, aby ju vyhľadávač neprehliadali. Tie ju naopak v rámci kamarátskych vzťahov budú vo výsledkoch vyhľadávania umiestňovať vyššie. Alfou a omegou SEO je linkbuilding, teda budovanie spätných odkazov. Čím viac odkazov z iných webov smeruje na vašu stránku, tým je vaša stránka pre internetové vyhľadávače relevantnejšia. A čím je stránka relevantnejšia, tým je vo výsledkoch vyhľadávania vyššie. Jednoduché a účinné.