Francesco Totti. Legendárny rímsky cisár, ktorý venoval celú svoju kariéru tamojšiemu AS a stal sa nesmrteľnou legendou tohto klubu. Svoj posledný zápas odohral v máji 2017 a pred ním sa rozhodol, že ak bude pre Rimanov nariadená penalta, nepremení ju. Prečo? 

Francesco Totti je jedným z najlepších futbalistov, akých kedy Taliansko malo. Odchovanec rímskeho AS venoval svojmu materskému klubu celú kariéru a to aj napriek tomu, že v čase najlepšej výkonnosti sa o neho bili najslávnejšie celky sveta. Totti sa však rozhodol stať sa legendou svojho milovaného klubu a v jeho seniorskom tíme pôsobil od roku 1993 až do posledného zápasu svojej kariéry v roku 2017.

Posledný duel hviezdneho záložníka, ktorý si za svoju vernosť a hru vyslúžil prezývku “Rímsky cisár”, prišiel 25. mája 2017. AS Rím vtedy na svojom trávniku privítal klub FC Janov a v poslednom kole vtedajšieho ročníka Serie A Rimania vyhrali 3:2.  Ešte pred duelom sa ale legendárny Totit zveril svojim spoluhráčom, že ak bude pre AS nariadený pokutový kop, nech bude stav akýkoľvek, on nepremení penaltu a radšej pošle loptu z bieleho bodu medzi najvernejších fans rímskeho AS.

Týmto gestom sa im chcel poďakovať za dlhoročné fandenie a podporovanie klubu AS Rím. Pre portál Sport Bible tento Tottiho nádherný úmysel potvrdil jeho vtedajší spoluhráč Juan Jesus. Francesco Totti sa možnosti pokutového kopu v poslednom zápase za AS Rím nedočkal, jeho rozlúčka je však jedným z najväčších momentov v histórii tohto klubu.

Francesco Totti rozlúčka s AS Rím

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj|Foto: Sportbible.com, YouTube | Video: YouTube