Tí skúsenejší “baliči” dobre vedia, že nie je dobré dávať babenkám v bare vaše pravé telefónne číslo. Barborka či Michalka zo včera večera môže totiž zavolať veľmi nevhodne – zrovna keď si vaša frajerka ide z vášho telefónu zavolať rodičom, pretože “máte zadarmo”.Liek na tieto bolesti je po novom ešte dostupnejší – starý telefón, zamknutý v aute a v ňom WhatSim karta, ktorá umožňuje chatovať, a teraz sa podržte, po celom svete iba za 10€ na rok!

129

Chatovacia služba, ktorú nedávno odkúpil Facebook za 22 miliónov dolárov, zažíva obrovský boom a predstavuje novinku v podobe SIM karty, z ktorej sa síce nebude dať telefonovať, no budete môcť cez ňu využívať túto chatovaciu službu, bez ďalších poplatkov iba za 10€ na rok.

Služba bude dostupná cez siete aj slovenských operátorov. Po celom svete ju podporuje viac ako 400 operátorov spolu vo viac ako 150-tich krajinách vrátane Slovenska, Českej republiky, Veľkej Británie či USA.

128

Dobíjať si ju budete môcť prostredníctvom webu. V cene 10€ / rok je však iba čisto textová komunikácia. Ak by ste chceli posielať obrázky, videá, hlasové správy či iný multimediálny obsah, musíte si priplatiť ďalších 5€, za ktorých dostanete 1000 kreditov na mutlimediálne správy. Ich spotreba závisí od krajiny, v ktorej službu využívate – na Slovensku, ktoré patrí do zóny 1, to bude približne 50 fotografií, 10 videí (dlžka do 10 s) a 200 hlasových správ (dĺžka do 10 s). Objednať si WhatSim môžete aj zo Slovenska, cena za doručenie je 5€.

Dodajme už len, že okrem tejto novinky informuje služba WhatsApp aj o ďaľších novinkách, ktoré čoskoro uvedie. Medzi najzaujímavejšie patrí možnosť telefonovania prostredníctvom ich služby, čím vznikne priama konkurencia veľmi podobnej služby služby Viber.