Pýtam sa, čo môže byť pre muža horšie ako nákupy vianočných darčekov, obzvlášť pre svoju partnerku? Prirovnal by som to k nejakej misii v PC hre. Je treba tvrdé plánovanie a oceľové nervy. A životov, veľa, veľa životov.Správny chlap nakupuje darčeky zásadne najskôr 23. decembra, to je nám predsa všetkým jasné. Vďaka Bohu za nonstop predajne a čerpacie stanice. Hoci ste ten tovar mohli objednať cez internet a už dávno by bol u vás doma, my muži predsa niečomu ako nakupovanie cez internet neveríme. Veď predsa, čo si neobhmatáš akoby ani neexistovalo. Aj Vás práve napadlo sledovanie péčka? Zabudnite na to.

Predtým však, ako ideme niečo nakupovať, musíme vedieť čo. Veľmi sú nám v tomto prospešné kamarátky našich frajeriek. Tie vedia lepšie, čo naše polovičky potrebujú ako ony samé. Jej prvotné nápady hneď zamietnete, nakoľko dovolenka v Karibiku alebo diamantový prsteň sú určite jej tajným snom. ale ona vám predsa tiež nechce splniť trojku s neznámou modelkou. Nakoniec ale prídete na rozumnú reč a rozhodnete sa.

Takže, keď sa na poslednú chvíľu odlepíme od sledovania TV prípadne iných činností, odhodlane sa vydáme vstriec nástrahám shoppingu. V obchode súcitíme s ostatnými zúfalými mužmi a občas kývnutím hlavy a pretočením očí naznačíme, ako veľmi nás to ubíja a nebaví. Nie, žiadna pretvárka. Ale hľa, osud sa nám zas snaží podlomiť kolená. Tovar, pre ktorý sme prišli, je vypredaný a nemajú ani nič podobné. Čo teraz?

Po dlhom monológu pozostávajúcom z 30-tich za sebou idúcich perverzných nadávok začneme premýšľať. Vyhovorím sa ja na to hnusné nakupovanie cez internet a zhodím všetko na kuriéra, ktorý to nestihol priviesť? Alebo zapojím do hry svoju neoblomnú mužskú silu a čosi vymyslím? Áno správne, druhá voľba je tá ideálna. Tak nasadám do auta a mierim do ďalšieho najbližšieho mesta, kde by to eventuálne mať mohli. Veď kto nerád šoféruje v tomto predvianočnom zhone, všakže.

Po príchode na miesto určenia, kedy zbadáme ten vytúžený tovar, začneme na malú chvíľu chápať ženskú logiku v nakupovaní, ako nás napríklad nejaká hlúpa kabelka dokáže potešiť. Misia splnená, bude s*x na Štedrý deň, juchú.

Ak ale nenakúpite ako ste chceli, tak vám naozaj zostáva len tá čerpačka a k tomu skvelý argument, že motorového oleja predsa nie je nikdy dosť.

Foto: 123movies.to, giphy.com