Slovenský mládežnícky reprezentant Martin Pospíšil vyvolal na začiatku tohto roka búrlivú diskusiu ohľadom pomerov v juniorskom výbere. Jeho kritike neušiel tréner SR 20 Ernest Bokroš a ani ďalší členovia realizačného tímu. V nedávnom rozhovore pre Dalito.sk sa Pospíšil k tomuto incidentu opäť vrátil a tvrdými slovami nešetril ani na adresu generálneho manažéra repre Mira Šatana!

Martin Pospíšil je jednou z veľkých nádeji nášho hokeja. Talentovaný útočník bol minulý rok draftovaný do NHL klubom Calgary Flames a túto sezónu pôsobil v nižšej zámorskej súťaži USHL, kde získal v 46 stretnutiach 64 bodov (16+48). V lete bude v kempe Calgary bojovať o svoju šancu dostať sa do prvého tímu. Po MS juniorov, ktoré sa konali začiatkom roka v Kanade, sa odhodlal verejne skritizovať trénera Ernesta Bokroša aj manažéra juniorského výberu Romana Ulehlu.

Problémom boli podľa 19-ročného útočníka fungovanie tímu a zlá atmosféra, ktorú údajne vytvárala spomínaná dvojica. Pospíšil vtedy tvrdil, že na dennom poriadku bolo ponižovanie hráčov a pravidelná dávka demotivácie. Vinil ich za zbabraný šampionát, no žiadne zemetrasenie v slovenskom hokeji sa aj napriek tomu nekonalo a tréner Bokroš dokončil svoj kontrakt pri kormidle juniorskej reprezentácie, ktorý mu vypršal 30. apríla.

Martin Pospíšil pri podpise zmluvy s Calgary Flames.

V nedávnom rozhovore pre dalito.sk sa Martin Pospíšil opäť rozhodol otvorene kritizovať pomery v našom hokeji. Myslí si, že ak by neodišiel v mladom veku do zahraničia, tak by s hokejom skončil: „To, akí ľudia sú pri slovenskom hokeji, nie je normálne. Aj na základe toho som odišiel zo Slovenska, lebo rodičia tu nevideli žiadnu perspektívu v hokeji.“  

V interview pre dalito.sk sa vrátil aj k svojim spomínaným vyjadreniam, ktoré publikoval na Facebooku po šampionáte juniorov, a nevynechal ani generálneho manažéra reprezentácie Mira Šatana, ktorý momentálne pripravuje slovenský tím na blížiace sa domáce MS v hokeji: „Pán Šatan mi nevedel po tom incidente, ako generálny manažér a ako chlap zavolať a spýtať sa ma: Martin, čo sa deje? Je nejaký problém? Vy si myslíte, že by to oni riešili, keby som napísal nejaký list na SZĽH? Ani by ho neotvorili, keby videli moje priezvisko.“

V závere rozhovoru ubezpečil fanúšikov, že bude stále hrdo reprezentovať Slovensko, aj keď si myslí, že si svojou úprimnosťou dvere do reprezentácie zavrel sám, pretože podľa svojich slov vraví veci tak, ako sú a niektorí ľudia to nechcú počuť. To, či nádejného útočníka v budúcnosti reprezentovať ešte uvidíme, ukáže až čas.

Kritike mladého hokejistu sa nevyhol ani generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Zdroj: Dalito.sk | Foto: Facebook/MartinPospíšil, Twitter, YouTube