Futbal, tetovania a vlastný názor – to je len pár vecí, ktoré človeku napadnú pri vyslovení mena Filip Šebo. Na Slovensku je terčom posmeškov, vo väčšine prípadoch neopodstatnených, no v zahraničí si ho skôr pamätajú ako výborného kanoniera. Filip skončil s futbalom vo veku 29 rokov a už sa oň vôbec nezaujíma. Prečo?Meno Filip Šebo na Slovensku vyvoláva mnoho protichodných reakcií. Nie je to typ človeka, ktorý by si dával servítku pred ústa a možno aj preto vo svojej rodnej krajine nemá medzi fanúšikmi najpopulárnejšieho športu na ružiach ustlané. Gaučoví futbaloví “odborníci” si z neho uťahujú a v mnohých prípadoch už možno ani sami nevedia prečo. Určite nie je dôvod na posmešky, ak sa na neho pozrieme z futbalového hľadiska. Filip sa stal 2x kráľom strelcov najvyššej slovenskej futbalovej ligy, góly strieľal aj v zahraničí v dresoch Kolína, Austrie Viedeň, Valenciennes a šťastie skúšal aj v škótskom veľkoklube Glasgow Rangers.

filip šebo
Filip ako futbalista vs. Filip ako triatlonista

S tímom Slovenska do 19 rokov získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy a s výberom do 20 rokov vypadol v osemfinále majstrovstiev sveta s Brazíliou po prehre 1:2. Strelcom nášho jediného gólu bol práve Filip. V národnom seniorskom mužstve skóroval v 15-tich zápasoch 7-krát a hneď pri svojom debute dal hattrick. Takýmito skúsenosťami a štatistikami sa môže pochváliť len minimum Slovákov. V jeho živote však nastala rázna zmena.

“Futbal ma už nebaví… Život nie je len o futbale a tých vyše dvadsať rokov mi úplne stačilo.”

Filip ukončil kariéru pomerne skoro vo svojich 29 rokoch, čo je pravdepodobne najlepší futbalový vek. Teraz už má 32, venuje sa úplne iným aktivitám a ako uviedol v rozhovore pre Break, futbal ho už vôbec nezaujíma. Odkedy sa naplno venuje triatlonu, na futbal úplne zanevrel. Nechodí ani na štadión a zápasy dokonca nesleduje ani v televízii. Počítačové hry a podobné veci nemajú v jeho živote šancu.

“Nikde predsa nie je napísané, dokedy by mal futbalista hrať. Ja som to tak cítil a myslím si, že každý by mal skončiť vtedy, keď to tak cíti a nie ako sa hovorí.”

Svoju budúcnosť si už v spojení s futbalom vôbec nevie predstaviť. Neláka ho žiadna trénerská ani funkcionárska pozícia. Jeho prioritou je triatlon a príležitostne sa venuje aj modelingu – všimnúť ste si ho mohli hlavne v módnej kampani svetovej značky Alain Delon. Ako sám hovorí, triatlon je úplne odlišný od futbalu. Trénuje trikrát denne, priemerne dvadsať hodín týždenne a tréningy sú neporovnateľne náročnejšie s tými futbalovými. K triatlonu ho priviedla motivácia, zlepšovanie sa a fakt, že počas pretekov je závislý len sám od seba.

filip šebo
Filip v rámci charitatívnej kampane na pomoc chorým deťom #NaBicykliDeťom

V minulosti sa po jeho boku objavili viaceré krásne ženy. Stačí spomenúť Magdu Šebestovú či Michaelu Kocianovú a je jasné, že má dobrý vkus. V súčastnosti je však single a nevie si predstaviť ženu, ktorá by akceptovala jeho životný štýl.

“Myslím si, že sloboda je najkrajší dar, čo sme mohli dostať, tak prečo si ju brať?”

Filip je známy tým, že má neustále dobrú náladu a úsmev na perách. No aj on má občas smutné dni. S nikým sa však o ne nedelí a vyrovnáva sa s nimi sám. Úsmev je pre neho liek a dobrú náladu sa snaží šíriť aj medzi svojimi blízkymi. Kopec energie čerpá v posteli, spánok totiž miluje a dopraje si ho naozaj dostatok. A aký je Filip Šebo v skutočnosti? Podľa vlastných slov obyčajný človek, ktorý si užíva život a robí to, čo ho baví. Či už ste jeho fanúšikom alebo nie, je isté, že on už vo svojom živote niečo dokázal, a to mu nikto nezoberie.

Zdroj: Break | Foto: Facebook, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).